Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

 • Izabela Rutkowska / ODESSA

  Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Izabela Rutkowska / ODESSA
Izabela Rutkowska / ODESSA

Izabela Rutkowska / ODESSA

Zafascynowana światem odkąd pamięta. W liceum przeczytała „Ryby śpiewają w Ukayali” A.Fiedlera i wiedziała, że pewnego dnia odwiedzi Peru i spłynie po tej rzece barką razem z lokalsami, szukając słodkowodnych delfinów. A gdy na lekcji rosyjskiego, w podręczniku „Vstrecha 3”, wałkowała legendę o niesfornej Angarze, córce srogiego Bajkału, to była już kwestia czasu kiedy pojedzie na Syberię. Nie przypuszczała wtedy, że będzie jej dane być nad Bajkałem kilkanaście razy o różnych porach roku:-) Już dawno chciała spisać historie o wyjątkowych miejscach, spotkaniach i historiach, które przeżyła podczas wieloletniej „tułaczki”. Zebrać wszystkie te, które najbardziej w niej zostały. Na samą myśl, że mogłabym nigdy nie spróbować, żałuje:-) I to zdecydowanie jest jej ulubiony truizm.

Prowadzi bloga podroznosci.com

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Polecam przedłużony weekend w Odessie i okolicach.

Było intensywnie i różnorodnie m.in. odkrywanie podziemnego świata odeskich katakumb, wizyta w Teatrze Baletu i Opery, odwiedziny w sąsiednim Naddniestrzu, fajeczka na słynnych schodach Potiomkinowskich, kawa z widokiem i magiczne chwile ulotne, czyli większość Odeskich marzeń spełniona!
Miasto przepiękne, kolorowe, istny tygiel multikulti, w którymRajmund Majkoś już od początku istnienia, na niewielkim obszarze współistnieli m.in. Rosjanie, Mołdawianie, Rumuni, Żydzi, Polacy.., a kuchni świata można spróbować na każdym kroku w najlepszym wydaniu. Odessa odróżnia się od pozostałej części kraju, jednak wschodnie kontrasty widoczne są na każdym kroku. Po spacerze między secesyjnymi, bogato zdobionymi fasadami kamienic w reprezentacyjnym centrum, bez końca można zatracić się w zakamarkach kultowej, pełnej ciekawostek dzielnicy Mołdawianki. Miasto założone dla Katarzyny II na nowo podbitych ziemiach południowego krańca Imperium konieczne jest odwiedzenia. Dziś jest bardzo łatwo dostępne, dzięki uruchomionym niedawno bezpośrednich lotów prawie z każdego lotniska w Polsce.”

– Izabela Rutkowska

Foto: Rajmund Majkoś

 

Odessa – niezwykłe miasto portowe

Zastanawiasz się, gdzie wyjechać na długi weekend? Izabela Rutkowska zachęca do spędzenia urlopu w Odessie, nazywanej perłą Morza Czarnego. Chociaż miasto liczy sobie tylko 200 lat, można w nim zobaczyć ciekawe zabytki.

Izabela Rutkowska podkreśla, że Odessa jest jednym z najpiękniejszych ukraińskich miast, a zarazem portów czarnomorskich. Na słoneczną pogodę możemy liczyć 290 dni w roku. Nic dziwnego, że na wycieczkę do Odessy z Travel PP wyjeżdżają zarówno osoby, które lubią zwiedzać, jak i ceniące sobie relaks na plaży.

Dlaczego warto zobaczyć Odessę?

Zastanawiasz się, jakie atrakcje czekają na Ciebie podczas wyjazdu do Odessy z Travel PP? Przespaceruj się głównymi i bocznymi uliczkami, aby zobaczyć kamienice secesyjne. Zajrzyj również do klimatycznych kawiarni, żeby skosztować regionalnych przysmaków. Wśród największych atrakcji znalazły się:

 • Schody Potiomkinowskie,
 • Delfinarium i Akwarium „Nemo”,
 • Katakumby,
 • Pałac Woroncowa,
 • Filharmonia,
 • Privoz Market (największy ukraiński targ spożywczy).

Schody Potiomkinowskie lekko rozszerzają się ku dołowi, dlatego wyglądają trochę tak, jakby prowadziły do nieba. Z boku znajduje się co prawda funicular, ale obecnie nie można z niego korzystać.

Co robić na wycieczce do Odessy z Travel PP? Miłośnicy muzyki klasycznej powinni wybrać się do Opery, gdyż już sam budynek robi wrażenie. Planując wyjazd do Odessy z Travel PP, chcesz podążać polskimi śladami? W takim razie polecamy wizytę w kilku pałacach:

 • hrabiego Potockiego,
 • Beliny Brzozowskiej,
 • Szydłowskiego.

Odessa jest trzecim największym miastem w Ukrainie i, co ciekawe, panuje tutaj inny klimat niż we Lwowie czy Kijowie.