Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Izabela Rutkowska / BERLIN

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Izabela Rutkowska / BERLIN

Izabela Rutkowska / BERLIN

Zafascynowana światem odkąd pamięta. W liceum przeczytała „Ryby śpiewają w Ukayali” A.Fiedlera i wiedziała, że pewnego dnia odwiedzi Peru i spłynie po tej rzece barką razem z lokalsami, szukając słodkowodnych delfinów. A gdy na lekcji rosyjskiego, w podręczniku „Vstrecha 3”, wałkowała legendę o niesfornej Angarze, córce srogiego Bajkału, to była już kwestia czasu kiedy pojedzie na Syberię. Nie przypuszczała wtedy, że będzie jej dane być nad Bajkałem kilkanaście razy o różnych porach roku:-) Już dawno chciała spisać historie o wyjątkowych miejscach, spotkaniach i historiach, które przeżyła podczas wieloletniej „tułaczki”. Zebrać wszystkie te, które najbardziej w niej zostały. Na samą myśl, że mogłabym nigdy nie spróbować, żałuje:-) I to zdecydowanie jest jej ulubiony truizm.

Prowadzi bloga podroznosci.com

"Berlin to ważny kawał mojego życia: wakacji, ferii zimowych, a w latach tuż po studiach dziesiątki pilotowanych grup.

Największym sentymentem darzę dzielnicę Tiergarten, w której mieszkali Dziadkowie. Pobliskim parkiem można było przejść prosto pod Kolumnę Zwycięstwa uwieńczoną pozłacanym aniołem. Aby przyjechać w odwiedziny do Dziadków, najlepiej było wysiąść na Dworcu ZOO utrwalonym w słynnej książce Christiane Felscherinow. Prawie codziennie przechadzaliśmy się obok Bendlerblock, na dziedzińcu którego został rozstrzelany Claus von Stauffenberg, jeden ze spiskowców, którzy dokonali nieudanego zamachu na Hitlera 20 lipca 1944 roku. Stamtąd już rzut beretem był od dzielnicy ambasad, z których największe wrażenie robiła na mnie Ambasada Egiptu. Inny egipski akcent, który zawsze będzie kojarzył mi się z niemiecką stolicą, to popiersie idealnie pięknej królowej Nefretete w berlińskim Muzeum Egipskim. Wtedy jeszcze znajdowało się ono w dzielnicy Charlotenburg. Dziś ta ekspozycja znajduje się w byłym Berlinie Wschodnim, na Wyspie Muzeów. Wszystkie zabytki wzdłuż Unter den Linden, głównej arterii na wschód od Bramy Brandeburskiej, aż po Katedrę Berlińską i Alexander Platz z wieżą telewizyjną to trakt który jednoznacznie kojarzę z działalnością pilotowania grup. Moja wersja wschodniej części Berlina, to alternatywne dzielnice loftowe powstałe na terenach pofabrycznych, coraz częściej w ciekawy sposób zagospodarowane tereny industrialne, a przede wszystkim street art na prawie każdej większej wolnej powierzchni, w tym oczywiście kultowa East Side Gallery ze słynnym pocałunkiem Breżniewa i Honeckera. A wszystko na najwyższym poziomie. Moją miejscówką w Berlinie jest Potsdamer Platz. Więcej na temat mojego Berlina, wspomnień i miejsc znajdziecie na blogu podroznosci.com”

– Izabela Rutkowska