Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ireneusz Szpot / HIMALAJE

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Ireneusz Szpot / HIMALAJE

Ireneusz Szpot / HIMALAJE

Swarzędzki przedsiębiorca z pasjami sportowo -podróżniczymi. Odwiedził – jak na razie – 148 krajów na 7 kontynentach. Miłośnik biegania (ukończył – do połowy 2017 roku – ponad 50 maratonów) oraz triathlonu, a także gór. Jako pierwszy Polak zdobył nie tylko Koronę Ziemi, ale także przebiegł maratony na siedmiu kontynentach.

„Choć byłem tam kilkakrotnie, to z ogromną przyjemnością wracam często wspomnieniami do widoków, jakie było mi dane ujrzeć w stolicy Nepalu - Kathmandu oraz w Base Camp, czyli w drodze na Mount Everest.

Polecam wszystkim, którzy spragnieni są niesamowitych widoków na najwyższy szczyt świata, a także lubią obcowanie z fantastycznymi mieszkańcami tego terenu, wyprawę właśnie tam. Do Base Camp tak naprawdę dojdzie każdy średnio wprawiony w pieszych wędrówkach . Dlanieco bardziej ambitnych znakomitą okazją do sprawdzenia swoich sił może być start w biegu maratońskim, organizowanym corocznie 29 maja ze startem w Base Camp, i metą w Namche Bazaar – stolicy Sherpów. Dla śmiałków z Base Camp jest już znacznie bliżej do szczytu Mount Everest. Czyli … ? Wszystkim zapadnie na pewno w pamięci lądowanie i start na najbardziej niebezpiecznym lotnisku na świecie – w Lukli. A wszystko to w połączeniu zniesamowitymi widokami groźnych Himalajów. Groźnych, ale przede wszystkim przepięknych. Gorąco polecam.”

– Ireneusz Szpot