Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ireneusz Szpot / HIMALAJE

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Ireneusz Szpot / HIMALAJE
Ireneusz Szpot / HIMALAJE

Ireneusz Szpot / HIMALAJE

Swarzędzki przedsiębiorca z pasjami sportowo -podróżniczymi. Odwiedził – jak na razie – 148 krajów na 7 kontynentach. Miłośnik biegania (ukończył – do połowy 2017 roku – ponad 50 maratonów) oraz triathlonu, a także gór. Jako pierwszy Polak zdobył nie tylko Koronę Ziemi, ale także przebiegł maratony na siedmiu kontynentach.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


„Choć byłem tam kilkakrotnie, to z ogromną przyjemnością wracam często wspomnieniami do widoków, jakie było mi dane ujrzeć w stolicy Nepalu - Kathmandu oraz w Base Camp, czyli w drodze na Mount Everest.

Polecam wszystkim, którzy spragnieni są niesamowitych widoków na najwyższy szczyt świata, a także lubią obcowanie z fantastycznymi mieszkańcami tego terenu, wyprawę właśnie tam. Do Base Camp tak naprawdę dojdzie każdy średnio wprawiony w pieszych wędrówkach . Dlanieco bardziej ambitnych znakomitą okazją do sprawdzenia swoich sił może być start w biegu maratońskim, organizowanym corocznie 29 maja ze startem w Base Camp, i metą w Namche Bazaar – stolicy Sherpów. Dla śmiałków z Base Camp jest już znacznie bliżej do szczytu Mount Everest. Czyli … ? Wszystkim zapadnie na pewno w pamięci lądowanie i start na najbardziej niebezpiecznym lotnisku na świecie – w Lukli. A wszystko to w połączeniu zniesamowitymi widokami groźnych Himalajów. Groźnych, ale przede wszystkim przepięknych. Gorąco polecam.”

– Ireneusz Szpot

 

Wyprawa trekkingowa – dlaczego warto?

Jeśli możesz pochwalić się doskonałą kondycją, a przy tym chcesz przeżyć prawdziwą przygodę, zdecyduj się na wyjazd w Himalaje z Travel PP. Aby podziwiać piękno najwyższych gór świata, nie musisz wspinać się na sam szczyt. Możesz poprzestać na przepastnych dolinach, z których rozpościerają się niesamowite widoki. Wystarczy, że lubisz chodzić po górach i masz dobrą kondycję.

Ireneusz Szpot zachęca, aby osoby, które chcą poczuć dreszczyk emocji, wybrały się na wyprawę trekkingową. Wiszące mosty to największa atrakcja turystyczna, na samym odcinku Phakding–Namche Bazar znajduje się ich aż 5. Wszystkie wiszą nad rzeką Dudh Kosi. Czasami dość mocno się bujają, zwłaszcza jeśli naprzeciwko jedzie karawana jaków. Ireneusz Szpot gwarantuje, że wycieczka w Himalaje Travel PP zaserwuje Ci sporą dawkę adrenaliny. Oprócz tego przypomina on, że Everest Base Camp jest idealną bazą wypadową pod najwyższa góra świata.

Himalaje – idealne miejsce na niezapomniane wakacje

Wycieczka w Himalaje Travel PP to doskonała propozycja dla każdego miłośnika mocnych wrażeń. Wyprawa trekkingowa wiąże się z wielogodzinnym pokonywaniem szlaków na dużych wysokościach. Warto więc przed wyjazdem w Himalaje z Travel PP regularnie wykonywać treningi aerobowe. Możesz biegać, jeździć na rowerze czy uprawiać marszobiegi.

O czym musisz pamiętać przed wyjazdem w Himalaje Travel PP? Wielu alpinistów żartuje, że jeśli uda Ci się wylądować w Lukli, najniebezpieczniejszym lotnisku świata, nic już nie sprawi Ci trudności. Karty rozdaje tutaj pogoda, która zmienia się jak w kalejdoskopie. Lądując w Lukli, poczujesz dreszczyk emocji.