Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Hania Zieleźnik-Rybak / JEDWABNY SZLAK

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Hania Zieleźnik-Rybak / JEDWABNY SZLAK

Hania Zieleźnik-Rybak / JEDWABNY SZLAK

Lingwistka, backpackerka, śpioch. Pewnego dnia (z jednym mężem i dwoma plecakami) wyszła z domu i złapała stopa – od tego czasu jedzie na wschód, tak długo aż stanie się zachodem, dogaduje się w językach, których nie zna, próbuje jedzenia, którego nie potrafi nazwać i tańczy do muzyki artystów ulicznych. Na jej blogu www.HitchHaning.com znajdziesz przygodę, sarkazm, autostop, humor, egzotykę i opowieść – wszystko pod jednym dachem, najczęściej namiotu.

"Kto z nas na myśl o Jedwabnym Szlaku nie widzi oczyma wyobraźni długich karawan wielbłądów i kupców z przykurzonymi pustynnym piaskiem tobołkami pełnymi szlachetnych materiałów i aromatycznych przypraw?

Czuć ją na każdym kroku, ale nie samą historią Jedwabny Szlak stoi! Zamykając oczy, widzę targi, tak różne od Iranu po Chiny, a wszędzie tak pełne życia. Widzę uśmiechnięte Uzbeczki w Samarkandzie, które za rękę zaprowadziły mnie na lśniący niebieskimi i piaskowymi mozaikami plac Registanu. Myślę o Wrotach Piekieł – ogromnym kraterze płonącym gdzieś na środku turkmeńskiej pustyni, nad którego skrajem rozbiłam namiot, i o wyludnionych ulicach białego, marmurowego Aszchabadu. O Kirgizach w swoich jurtach i o jeziorach, nad którymi te jurty stoją. I o tysiącach filiżanek herbaty wypitymi z niemal każdą spotkaną po drodze osobą, od Iranu po Chiny.”