Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Hania Zieleźnik-Rybak / JEDWABNY SZLAK

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Hania Zieleźnik-Rybak / JEDWABNY SZLAK
Hania Zieleźnik-Rybak / JEDWABNY SZLAK

Hania Zieleźnik-Rybak / JEDWABNY SZLAK

Lingwistka, backpackerka, śpioch. Pewnego dnia (z jednym mężem i dwoma plecakami) wyszła z domu i złapała stopa – od tego czasu jedzie na wschód, tak długo aż stanie się zachodem, dogaduje się w językach, których nie zna, próbuje jedzenia, którego nie potrafi nazwać i tańczy do muzyki artystów ulicznych. Na jej blogu www.HitchHaning.com znajdziesz przygodę, sarkazm, autostop, humor, egzotykę i opowieść – wszystko pod jednym dachem, najczęściej namiotu.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Kto z nas na myśl o Jedwabnym Szlaku nie widzi oczyma wyobraźni długich karawan wielbłądów i kupców z przykurzonymi pustynnym piaskiem tobołkami pełnymi szlachetnych materiałów i aromatycznych przypraw?

Czuć ją na każdym kroku, ale nie samą historią Jedwabny Szlak stoi! Zamykając oczy, widzę targi, tak różne od Iranu po Chiny, a wszędzie tak pełne życia. Widzę uśmiechnięte Uzbeczki w Samarkandzie, które za rękę zaprowadziły mnie na lśniący niebieskimi i piaskowymi mozaikami plac Registanu. Myślę o Wrotach Piekieł – ogromnym kraterze płonącym gdzieś na środku turkmeńskiej pustyni, nad którego skrajem rozbiłam namiot, i o wyludnionych ulicach białego, marmurowego Aszchabadu. O Kirgizach w swoich jurtach i o jeziorach, nad którymi te jurty stoją. I o tysiącach filiżanek herbaty wypitymi z niemal każdą spotkaną po drodze osobą, od Iranu po Chiny.”

 

Niezapomniana wyprawa Jedwabnym Szlakiem

Szukasz nieoczywistego kierunku na wakacje? W takim razie zaplanuj wyjazd śladami Jedwabnego Szlaku z Travel PP.Samarkanda to obowiązkowy punkt zwiedzania – jedna z najstarszych osad świata może pochwalić się ponad 2500-letnią historią. To jedno z miast Uzbekistanu, które wiele osób uznaje za perłę Azji Środkowej.

Wycieczka wzdłuż Jedwabnego Szlaku

Jedwabny Szlak liczy 12 tys. km i przez 2000 lat przemierzały go karawany kupieckie – od basenu Morza Śródziemnego do Chin. Hania Zieleźnik-Ryba zdecydowała się na wyjazd Jedwabnym Szlakiem z Travel PP, która dostarczył jej wspaniałych wspomnień. Opowiada, że historię czuje się tutaj na każdym kroku.

Decydując się na wycieczkę Jedwabnym Szlakiem z Travel PP, odkryjesz niezwykłe piękno Azji Środkowej. Hania Zieleźnik-Ryba przypomina, że podczas wyprawy zwiedzisz:

  • Samarkandę – miasto położone we wschodniej części Uzbekistanu,
  • Registan – pustynię w południowym Afganistanie,
  • krater „Wrota Piekieł” na pustyni Kara-kum w Turkmenistanie,
  • Aszchabad, czyli stolicę Turkmenistanu,
  • Kirgistan,
  • Chiny.

Dlaczego warto wyjechać z biurem podróży?

Uzyskanie wizy do Turkmenistanu może sprawiać trudności, jeśli podróżujesz samodzielnie. Aby uniknąć formalności, warto rozważyć wyjazd Jedwabnym Szlakiem z Travel PP. W ten sposób ominie Cię też wszechobecna biurokracja w Uzbekistanie.

Podczas podróży odkryjesz wyjątkowe piękno Azji. Zobaczysz kazachskie stepy, dziką naturę w Kirgistanie, a także zobaczysz Uzbekistan, owiany mistyczną aurą. Gwarantujemy, że wyprawa dostarczy Ci moc niezapomnianych wrażeń.