Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Gosia Jazel / TOSKANIA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Gosia Jazel / TOSKANIA

"L’eroica Gaiole to wyścig kolarski w stylu vintage w regionie Chianti w Toskanii.

Nie sposób słowami opisać jego magię – tu trzeba po prostu być. Miałam okazję uczestniczyć w nim w październiku ubiegłego roku. Miłośnicy kolarstwa i prawdziwi pasjonaci rowerowi spotkali się w uroczym miasteczku Gaiole w Toskanii. Kolarski wyścig to okazja, by wtłoczyć w swe ciała toskańskie powietrze, słońce i deszcz. Do tego wyborne wino Chianti Classico. Toskania tworzy też wybornych kolarzy, stąd pochodzi wielka legenda włoskiego kolarstwa Gino Bartali, to tutaj odbywa się słynna Strade Bianche… polecam ten sposób poznawania pięknych miejsc na świecie – połączenie pasji sportowej z podróżowaniem.

Więcej na temat mojej toskańskiej przygody https://letithappen.pl/wyscig-kolarski-w-toskanii/ ”

– Gosia Jazel

 

Czy warto jechać do Toskanii?

Region kojarzy się nam z cyprysami, winnicami, wybrzeżem, malowniczymi krajobrazami i gajami oliwnymi. Co trzeba wiedzieć przed wycieczką do Toskanii z Travel PP? Zwiedzanie warto rozpocząć od Florencji, która jest prawdziwym rajem dla historyków, fotografów i miłośników architektury. Chociaż wielu osobom kojarzy się ona ze słońcem, pysznymi lodami i winem, należy również pamiętać, że właśnie tutaj narodził się włoski renesans.

Florencja – serce Toskanii

Podczas wycieczki do Florencji warto odwiedzić Ogrody Bolonii, Palazzo Strozzi czy Piazza del Duomo. Oprócz tego powinieneś zobaczyć Pałac Pittich, most Ponte Vecchio oraz Bazylikę Santa Maria Novelli. Wpadnij też, chociaż na chwilę, do Galerii Uffizi, a także przespaceruj się brzegiem rzeki Arno. Pamiętaj, żeby odwiedzić również Plac Michała Archanioła, z którego rozciąga się wspaniała panorama Florencji.

Zastanawiasz się, kiedy wybrać się na niezapomnianą wycieczkę do Toskanii z Travel PP? Jeśli nie lubisz tłumu, pojedź na wakacje w maju-czerwcu lub wrześniu-październiku. O tej porze roku nadal jest ciepło i słonecznie, a jednocześnie możesz spokojnie odpocząć.

Toskania – raj dla kolarzy

Jeśli lubisz jeździć na rowerze i masz kondycję, zaplanuj wyjazd do Toskanii z Travel PPGosia Jazel miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym wyścigu kolarskim w stylu vintage. Miłośnicy kolarstwa spotkali się w malowniczym regionie Chianti, żeby pooddychać toskańskim powietrzem i sprawdzić swoje możliwości. Gosia Janzel przypomina, że jazda drogą szutrową stanowi nie lada wyzwanie, ale też zapewnia niezapomniane wrażenia. Nie wahaj się i zaplanuj wyjazd do Toskanii z Travel PP!