Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Gosia Jazel / GARDA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Gosia Jazel / GARDA

"Lago di Garda to leżący na granicy trzech włoskich prowincji: Trydentu, Werony i Bresci, krystalicznie czysty włoski akwen, przypominający Morze Adriatyckie.

Naprawdę warto przemęczyć się te kilkanaście godzin samochodem, dla architektury bajecznych miasteczek z górami w tle, boskich tras rowerowych, przepysznej kuchni, niebiańskiego koloru jeziora i przyklejonych do niego klimatycznych plaż. Miasteczko Malcesine położone na zboczu góry Monte Baldo to raj dla ludzi i kotów. A świetnym miejscem, żeby odpocząć i posilić się nieco jest jego stare miasto z wąskimi uliczkami i średniowieczną zabudową oraz liczne restauracje z wybornym winem i pyszną oliwą z pobliskich gajów. Do tego zamek Castello Scaligero, znajdujący się na szczycie skały z wyjątkową panoramą na jezioro. Z ogromnym bólem serca wyjeżdża się z takiego miejsca…”

– Gosia Jazel

 

Wakacje nad Jeziorem Garda – czy to dobry pomysł?

Niezależnie od tego, czy lubisz spacery po plaży, czy jesteś miłośnikiem sportów wodnych, rozważ wyjazd nad Lago di Garda z Travel PP. Największe włoskie jezioro zachwyca naturalnym pięknem o każdej porze roku. Znajduje się ono na północy kraju, a dokładnie w połowie drogi między Wenecją a Mediolanem.

Lago Di Garda to prawdziwy raj dla żeglarzy, kitesurferów i windsurferów. Malowniczy region spodoba się również miłośnikom historii. Podczas wycieczki nad Jezioro Garda z Travel PP warto odwiedzić urocze miasteczko Malcesine. Leży ono u podnóża góry Monte Baldo.

O czym pamiętać przed wycieczką nad Garda z Travel PP?

Południowa część jeziora jest najcieplejsza, a można w nim pływać do połowy września. Krystalicznie czysty akwen do złudzenia przypomina Morze Adriatyckie. Należy jednak podkreślić, że ten fascynujący region to nie tylko jezioro, plaże i śródziemnomorskie miasteczka, lecz także góry i skały.

Planujesz wyjazd nad jezioro Garda z Travel PP? W styczniu temperatura sięga 10°, natomiast w okresie wakacyjnym – nawet 35°C (w cieniu). Zastanawiasz się, jak miło spędzić czas? Gosia Jazel przypomina, że możesz wykupić rejs statkiem wycieczkowym, poleżeć na plaży lub pojeździć rowerkiem wodnym. Oprócz tego wybierz się na spacer lub przejażdżkę rowerową.

Gosia Jazel podkreśla, że warto znieść kilkanaście godzin jazdy autokarem lub samochodem, aby odwiedzić malownicze miasteczka. Możesz także wybrać się na przejażdżkę rowerową, spróbować włoskich potraw, poopalać się na plaży, a także popływać w jeziorze. To również doskonałe miejsce dla miłośników turystyki górskiej.