Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ewelina 'Zocha' Bochucińska / STAMBUŁ

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Ewelina 'Zocha' Bochucińska / STAMBUŁ
Ewelina 'Zocha' Bochucińska / STAMBUŁ

Ewelina 'Zocha' Bochucińska / STAMBUŁ

Z wykształcenia ekonomistka, zawodowo związana z systemami informatycznymi, fotograf po godzinach. Jednak prawdziwą jej pasja są podróże i to one powodują, że nie może sobie pozwolić na posiadanie kota. Albo jej nie ma, albo planuje kolejną podróż. Od kiedy 10 lat temu poleciała w pierwszą podróż do Szkocji, ciężko jej się zatrzymać. Odwiedziła ponad 35 krajów świata. Swoje dwie największe miłości: aparat i komputer zawsze zabiera ze sobą, a fotografie i przeżycia z podróży opisuje na stronie spragnione.com, www.flickr.com/zocha i www.instagram.com/superzocha

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Stambuł okazał się być jak na chłodną, deszczową i wietrzną końcówkę roku ciekawym turystycznie miastem, a Turcy bardzo przyjaznym narodem.

Pierwsze skojarzenie z tym krajem? Chyba to, że jest pysznie, handel kwitnie i mega fajni ludzie. Przy każdorazowej kłopotliwej sytuacji np. przy kupowaniu żetonów na metro, albo w knajpkach otrzymywałyśmy pomoc. Prawie każdy mówi po angielsku, komunikacja nie była w żaden sposób zaburzona. Stambuł i jego mieszkańcy w niczym nie przypominają nadmorskich tureckich kurortów znanych nam z wakacji all inclusive. Ludzie wiodą życie jak w każdym wielkim mieście. A my? Skupiłyśmy się podczas 2-dniowego pobytu przede wszystkim na zwiedzaniu miasta i wciągnięciu jak największej ilości kebabów. Co można zobaczyć w Stambule? Cysterny Bazyliki – podziemny wodny świat z posągiem Medusy, Błękitny meczet – imponująco duży, widok na Bosfor – zimno i wietrznie, meczety innych Sułtanów Sulejmanów, pałace i parki oraz znany wszystkim Plac Taksim, który w grudniu popołudniu niestety jako jedyny nie robi na nas wrażenia. Ciekawe są knajpy i bazary, uliczki w starych częściach miasta. Poruszanie się po mieście zalecamy spacerem, gdyż metro kursuje na dość dużych odcinkach. Czy wrócimy tu? Na pewno, ale już latem, kiedy miasto żyje dość prężniej, a parki cudownie zielenieją i dają schronienie przed upalnym słońcem.”

– Ewelina 'Zocha’ Bochucińska

 

Niesamowite wakacje w Stambule

Zastanawiasz się, co warto zobaczyć podczas wycieczki do Stambułu z Travel PP? Pałac Topkapi, nazywany perełką osmańskiej architektury, jest jedną z głównych atrakcji. Znajduje się on w samym centrum miasta, powstał w 1453 roku i przez ponad 380 lat był siedzibą kolejnych sułtanów. Ewelina „Zocha” Bochucińska zachęca również do odwiedzenia Parku Gülhane, zlokalizowanego w pobliżu pałacu. To jedno z niewielu zielonych miast w Stambule, w którym można spokojnie odpocząć.

Stambuł – miejsca, które powinieneś zobaczyć

Błękitny Meczet został wybudowany w 1617 roku na polecenie sułtana Ahmeda I. Swoją nazwę zawdzięcza on błękitno-zielonym płytkom iznik, których użyto do wykończenia wnętrz. W zamyśle sułtana budowla miała przyćmić swoim pięknem inny meczet – Hagia Sophia. Pamiętaj, żeby przed wejściem do Błękitnego Meczetu zdjąć buty, włożyć je do foliowej reklamówki i położyć w wyznaczonym miejscu. Nie zakładaj też ubrań, które odsłaniają zbyt wiele ciała.

Wybierz się na wycieczkę do Stambułu z Travel PP!

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Stambułu z Travel PP? Jeśli lubisz słońce, wybierz się na wakacje w miesiącach czerwiec-sierpień. Ze Stambułu możesz przywieźć tureckie słodycze, przyprawy, kawę czy suszone owoce.

Przygotowując plan wycieczki do Stambułu z Travel PP, koniecznie uwzględnij w nim cieśninę Bosfor. Łączy ona Morze Czarne z Morzem Marmara i jednocześnie dzieli miasto na dwie części.

Wielki Bazar to kolejny obowiązkowy punkt wyjazdu do Stambułu z Travel PP. Na 30 hektarach powierzchni znajdują się tysiące sklepików, a także liczne kawiarnie i restauracje. Przy okazji Elżbieta „Zocha” Bochucińska przypomina, że warto też wybrać się na Bazar Egipski, zwany także Korzennym.