Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ewelina 'Zocha' Bochucińska / SINGAPUR

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Ewelina 'Zocha' Bochucińska / SINGAPUR
Ewelina 'Zocha' Bochucińska / SINGAPUR

Ewelina 'Zocha' Bochucińska / SINGAPUR

Z wykształcenia ekonomistka, zawodowo związana z systemami informatycznymi, fotograf po godzinach. Jednak prawdziwą jej pasja są podróże i to one powodują, że nie może sobie pozwolić na posiadanie kota. Albo jej nie ma, albo planuje kolejną podróż. Od kiedy 10 lat temu poleciała w pierwszą podróż do Szkocji, ciężko jej się zatrzymać. Odwiedziła ponad 35 krajów świata. Swoje dwie największe miłości: aparat i komputer zawsze zabiera ze sobą, a fotografie i przeżycia z podróży opisuje na stronie spragnione.com, www.flickr.com/zocha i www.instagram.com/superzocha

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Singapur to pierwszy krok do poznania Azji. Wyjątkowe połączenie tradycji i nowoczesności.

Zachwyca wyjątkowymi pomysłami architektonicznymi, zaplanowanymi w najdrobniejszych szczegółach. Chociażby futurystyczny, podniebny basen na dachu najbardziej charakterystycznej budowli Singapuru – Marina Bay Sands oraz jeden z największych na świecie „diabelskich młynów”. Na obiekt mariny składają się trzy szklane wieżowce zakończone konstrukcją w kształcie łodzi – Sky Park. To właśnie w tej części, na 57. piętrze budynku, znajduje się najdłuższy na świecie basen (150 metrów długości) na wysokości 245 metrów nad ziemią. Miejsce dla odważnych, bez lęku wysokości, ale z gwarancją najlepszej panoramy miasta. Dodatkową atrakcją w Singapurze jest wyspa Sentosa, na którą można dostać się tylko kolejką linową. Piękne plaże, centrum rekreacyjno-sportowe, SEA Aquarium z jedną z największych kolekcji zwierząt wodnych na świecie… jednak w mieście nie brakuje też gwarnych i kolorowych dzielnic China Town i Little India, buddyjskich świątyń oraz Singapuru od kuchni, czyli hawker centres. Niesamowite doświadczenie kulturowe oraz poznanie prawdziwego klimatu życia Singapurczyków.”

– Ewelina 'Zocha’ Bochucińska

 

Singapur – z czego jest znany?

Singapur doskonale łączy wielokulturową tradycję z najnowszymi technologiami. Luksusowy hotel Marina Bay Sand jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków. Wznosi się on nad zatoką, a na 57. piętrze znajduje się najdłuższy na świecie basen.

Ewelina „Zocha” Bochucińska zaznacza, że idealnym przykładem jest dzielnica Little India. Ze wszystkich enklaw miasta-państw, właśnie ta uchodzi za najbardziej kolorową. Swój wyjątkowy charakter Little India zawdzięcza świątyniom, ulicznym straganom, hinduskim restauracjom, kolonialnym budynkom.

Najlepsze atrakcje podczas wyjazdu do Singapuru z Travel PP

Zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Singapurze? W pierwszej kolejności powinieneś przespacerować się po Marina Bay, czyli luksusowym centrum finansowo-konferencyjnym. Znajduje się ono wokół rzeki, a słynie z najnowocześniejszych drapaczy chmur, wykonanych ze szkła i metalu. Podczas wycieczki do Singapuru z Travel PP możesz tutaj zobaczyć pięciogwiazdkowe hotele i luksusowe domy handlowe, a także Park Merliona, futurystyczny teatr – Esplanade oraz wiele słynnych ogrodów czy szklarni kwiatowych.

Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Singapuru z Travel PP? Jedną z głównych atrakcji jest wyspa Sentosa, na której znajduje się:

  • ogromne akwarium (można zobaczyć około 800 gatunków zwierząt morskich),
  • trzy wspaniałe plaże,
  • muzeum Trick Eye” z instalacjami 3D,
  • park tematyczny.

Jeśli lubisz adrenalinę, zdecyduj się na przejażdżkę kolejką linową.

Kiedy zaplanować wyjazd do Singapuru z Travel PP? Ewelina „Zocha” Bochucińska przypomina, że najgoręcej jest w maju i czerwcu. Jeśli nie lubisz upałów, jedź na wakacje w lutym. Możesz wtedy liczyć na przyjazne temperatury i małą ilość opadów.