Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ewelina ‘Zocha’ Bochucińska / RONDA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Ewelina ‘Zocha’ Bochucińska / RONDA
Ewelina ‘Zocha’ Bochucińska / RONDA

Ewelina ‘Zocha’ Bochucińska / RONDA

Z wykształcenia ekonomistka, zawodowo związana z systemami informatycznymi, fotograf po godzinach. Jednak prawdziwą jej pasja są podróże i to one powodują, że nie może sobie pozwolić na posiadanie kota. Albo jej nie ma, albo planuje kolejną podróż. Od kiedy 10 lat temu poleciała w pierwszą podróż do Szkocji, ciężko jej się zatrzymać. Odwiedziła ponad 35 krajów świata. Swoje dwie największe miłości: aparat i komputer zawsze zabiera ze sobą, a fotografie i przeżycia z podróży opisuje na stronie spragnione.com, www.flickr.com/zocha i www.instagram.com/superzocha

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Niezwykle malownicze miasteczko, położone w wyjątkowym i trudno dostępnym miejscu.

Jedna z największych atrakcji Andaluzji. W okolicy znajdują się liczne artefakty prehistoryczne z okresu: rzymskiego, arabskiego i gotyckiego. Miasto podzielone jest głębokim, wyżłobionym przez rzekę jarem El Tajo, Różnica poziomów po obu stronach wynosi 130m. Największe wrażenie robi widok potężnych filarów i łuków XVI-wiecznego mostu Puente Nuevo, który łączy oba brzegi głębokiego jaru oraz wysoko umiejscowionych pobielanych domków. Miejsce jest też kolebką hiszpańskiej korridy z własną areną do walk z bykami. Oprócz punktów widokowych, monumentalnych budowli oraz ciekawych muzeów całe mnóstwo restauracji i tapas barów, z wyśmienitą hiszpańską kuchnią.”

– Ewelina ‘Zocha’ Bochucińska

 

Ronda – nietypowy kierunek wakacyjny

Ronda jest jednym z najromantyczniejszych i najstarszych miast w Hiszpanii. Znajduje się ono w południowej części kraju, a dokładnie w Andaluzji. Przecina je jar El Tajo, który został wyżłobiony przez rzekę.

Rondę uznaje się za kolebkę hiszpańskiej corridy, to właśnie tutaj powstała pierwsza i jak dotąd największa, arena do walki z bykami. Warto również odwiedzić muzeum, które poświęcone jest temu zagadnieniu.

Dlaczego warto przyjechać do Rondy?

Miejscowość słynie z tarasów widokowych, uprawy winorośli i mostu Puento Novo. Ewelina „Zocha” Bochucińska podkreśla, że Ronda jest pełne atrakcji historycznych. Można tutaj zobaczyć artefakty, pochodzące z okresu rzymskiego, arabskiego i gotyckiego.

Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Rondy z Travel PP? Miasto przyciąga turystów malowniczymi krajobrazami i wspaniałą architekturą. Można tutaj natknąć się na ślady wielu cywilizacji, nie tylko prehistorycznej, starożytnej i średniowiecznej (Maurowie), lecz także związanej z chrześcijańską kulturą Hiszpanii.

Kiedy zaplanować wyjazd do Rondy z Travel PP? Szczyt sezonu turystycznego przypada w lipcu-sierpniu, ponieważ jest wtedy ciepło, ale nie upalnie.

Dlaczego warto zaplanować wyjazd do Rondy z Travel PP?

Ewelina „Zocha” Bochucińska zachęca, aby podczas wycieczki do Rondy z Travel PP, zobaczyć Puento Novo (Nowy Most). Został on zbudowany w XVIII wieku, a znajduje się 120 m nad wąwozem. To jeden z najczęściej fotografowanych obiektów w Hiszpanii, który jednocześnie można uznać za wizytówkę Andaluzji.