Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ewelina 'Zocha' Bochucińska / LANZAROTE

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Ewelina 'Zocha' Bochucińska / LANZAROTE
Ewelina 'Zocha' Bochucińska / LANZAROTE

Ewelina 'Zocha' Bochucińska / LANZAROTE

Z wykształcenia ekonomistka, zawodowo związana z systemami informatycznymi, fotograf po godzinach. Jednak prawdziwą jej pasja są podróże i to one powodują, że nie może sobie pozwolić na posiadanie kota. Albo jej nie ma, albo planuje kolejną podróż. Od kiedy 10 lat temu poleciała w pierwszą podróż do Szkocji, ciężko jej się zatrzymać. Odwiedziła ponad 35 krajów świata. Swoje dwie największe miłości: aparat i komputer zawsze zabiera ze sobą, a fotografie i przeżycia z podróży opisuje na stronie spragnione.com, www.flickr.com/zocha i www.instagram.com/superzocha

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Lanzarote wygląda tak, jakby wszystko na niej zostało zaplanowane i dogłębnie przemyślane.

Zdecydowanie widać tu wpływ architekta Cesara Manrique, który dążył do ujednolicenia architektonicznego, dlatego też wszędzie dominują jego białe domy z niebieską lub zieloną stolarką. Wyspę pokrywają skały i pozostałości po erupcjach wulkanicznych (ok. 300 stożków), zastygła lawa, biała niska zabudowa, charakterystyczne w głębi winnice oraz uprawy kaktusów. Wokół można napotkać białe piaszczyste plaże, jak i wulkaniczne. Większość wyspy zajmuje Park Narodowy Timanfaya. Lanzarote to raj dla milośników kite- i windsurfingu. Ale też mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi czy starszych podróżników. Każdy znajdzie coś dla siebie: piękne plaże Papagayo, El Golfo, Famara, Las Rositas, Mirador de Guinate, zachwycające widoki na ocean z punktu widokowego Mirador del Rio, klimatyczne miasteczka Teguise, Haria, Puerto Calero czy portowa Orzola. Jedna z najsłynniejszych ścieżek lądowania samolotów w Europie, gdzie siedząc na plaży wielkie maszyny lądują nad głowami plażowiczów, a także popularne Jameos del Agua, Cueva de los Verdes oraz Jardin de Cactus. Zauważalny brak tłumu to uroki podróżowania poza sezonem. Do tego sprzyjająca pogoda i klimat wiecznej wiosny. Przepyszna kuchnia hiszpańska i kanaryjska oraz bardzo dobre wina z regionu La Geria.”

Film 1 / Film 2 / Film 3

– Ewelina 'Zocha’ Bochucińska

 

Wycieczka na Lanzarote z Travel PP – co warto wiedzieć?

Lanzarote znajduje się na Oceanie Atlantyckim i jest trzecią pod względem wielkości Wyspą Kanaryjską. Została ona odkryta w 1312 roku. Dziś przyciąga turystów niesamowitymi krajobrazami wulkanicznymi. Planując wycieczkę do Lanzarote z Travel PP, koniecznie uwzględnij odwiedzenie Parku Narodowego Timanfaya. Powstał on w wyniku serii erupcji wulkanicznych, które miały miejsce w XVIII wieku.

Wyspa Lanzarote – najciekawsze atrakcje

Zdaniem Eweliny „Zochy” Bochucińskiej warto zrobić zdjęcie wulkanu El Cuervo, który znajduje się na terenie Parku Narodowego Timanfaya. Możesz wejść do krateru, a także przespacerować się wokół krateru. Ewelina „Zocha” Bochucińska twierdzi, że jest to niezapomniane przeżycie, zwłaszcza jeśli uświadomimy sobie, że nie tak dawno wylewała się z niego lawa.

Czy warto wybrać się na wycieczkę na Lanzarote z Travel PP? Bezwzględnie! Możesz tutaj podziwiać niezwykłe krajobrazy, ponieważ na wyspie znajduje się 300 stożków wulkanicznych. Mienią się one różnymi kolorami w blasku słońca, dlatego koniecznie weź ze sobą aparat fotograficzny.

Kiedy zorganizować wyjazd na Lanzarote z Travel PP?

Na Wyspach Kanaryjskich panują świetne warunki przez cały rok. Aura przypomina wczesną wiosnę, nawet gdy w lipcu i sierpniu temperatury w ciągu dnia są wysokie, poranek może zaskoczyć nas mgłą i chłodem.

Dlaczego warto rozważyć wyjazd na Lanzarote z Travel PP? To raj dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu, z drugiej strony wyspa oferuje liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi i seniorów. Można przespacerować się po plaży, podziwiać ocean czy zwiedzić klimatyczne miasteczka. Warto spróbować pysznych dań hiszpańskich i lokalnych win.