Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ewelina 'Zocha' Bochucińska / ARMENIA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Ewelina 'Zocha' Bochucińska / ARMENIA
Ewelina 'Zocha' Bochucińska / ARMENIA

Ewelina 'Zocha' Bochucińska / ARMENIA

Z wykształcenia ekonomistka, zawodowo związana z systemami informatycznymi, fotograf po godzinach. Jednak prawdziwą jej pasja są podróże i to one powodują, że nie może sobie pozwolić na posiadanie kota. Albo jej nie ma, albo planuje kolejną podróż. Od kiedy 10 lat temu poleciała w pierwszą podróż do Szkocji, ciężko jej się zatrzymać. Odwiedziła ponad 35 krajów świata. Swoje dwie największe miłości: aparat i komputer zawsze zabiera ze sobą, a fotografie i przeżycia z podróży opisuje na stronie spragnione.com, www.flickr.com/zocha i www.instagram.com/superzocha

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Mały kraj cudownych i uczciwych ludzi z 3500-letnią historią, bogatą kulturą i różnorodnie pięknymi krajobrazami.

Znajdujący się na skrzyżowaniu Europy i Azji. Każdego roku coraz więcej osób pragnie poznać tą ciekawą krainę, zanurzyć się w jej wielowiekowych zwyczajach i tradycjach. Oczywiście nie można pominąć słynącej z pięknej architektury stolicy Armenii – Erywania. Spaceru po centrum miasta m.in. po Placu Republiki, gdzie codziennie odbywają się pokazy tańczących fontann nie tylko do utworów klasycznych, ale też jazz, rock i pop.
Armenia jest pierwszym krajem na świecie, które przyjeło chrześcijaństwo w 301 r. Ne, a dla upamiętnienia tego została zbudowana katedra w Eczmiadzynie. Obowiązkowo należy zobaczyć średniowieczny klasztor Tatev i najpiękniejszy z listy UNESCO – Monastyr Geghard. Podjechać nad jedno z najwyżej położonych na świecie jezior – Sevan, które zyskało przydomek „perły ormiańskiej przyrody”. I może jeszcze dotrzeć do przełęczy Selim, która była kiedyś częścią słynnego Jedwabnego Szlaku łączącego Europę z Dalekim Wschodem.

– Ewelina Bochucińska

 

Czy warto odwiedzić Armenię?

Kraj słynie z bogatej kultury, malowniczych krajobrazów i niezwykle burzliwej historii. Kiedy zaplanować wycieczkę do Armenii z Travel PP? Jeśli macie taką możliwość, zdecydujcie się na wyjazd wiosną i latem. Chociaż przypada wtedy szczyt turystyczny, nie musicie obawiać się tłumów.

Monastyr Haghpatavank to punkt obowiązkowy podczas wyjazdu do Armenii z Travel PP. Historia klasztoru sięga 976 roku i nadal jest czynny. Znajduje się on na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zespół klasztorny składa się też z dwóch kościołów – św. Grzegorza i św. Hatanuszen, nekropolii oraz biblioteki.

Co warto zwiedzić podczas wycieczki do Armenii z Travel PP?

Ewelina „Zocha” Bochucińska podkreśla, że wyjazd do Armenii z Travel PP dostarczył jej wielu niezapomnianych przeżyć. Klasztor Geghard i Dolina Górnego Azatu znajdują się w środkowej części kraju. Można tutaj zobaczyć liczne grobowce i kościoły, z czego większość została wykuta w skale. Z kolei klasztor Tatev, zbudowany w IX wieku jest prawdziwą perłą ormiańskiej architektury. Przez stulecia pełnił on funkcję głównego ośrodka edukacyjnego i kultu religijnego w Armenii. Co roku odwiedzają go tysiące turystów, przede wszystkim ze względu na zjawiskowe widoki i niesamowitą atmosferę.

Oprócz tego czekają na Ciebie takie atrakcje, jak:

  • przejazd kolejką linową,
  • jaskinia Satani Kamurj i naturalny most o tej samej nazwie.

Erywań – obowiązkowy punkt wizyty w Armenii

Ewelina „Zocha” Bochucińska podpowiada, że warto zobaczyć Erywań, czyli stolicę Armenii. Świetna atmosfera sprawia, że każdy poczuje się tu jak w domu. Warto chwilę odpocząć na Kaskadach, z których rozpościera się piękny widok na Ararat (górę, na której według Starego Testamentu zatrzymała się Arka Noego). Zastanawiasz się, co jeszcze zobaczyć w Erywaniu? Wśród najlepszych atrakcji znalazł się Plac Republiki, Meczet Centralny, Vernissage (pchli targ) i Muzeum Historii Armenii.