Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ewelina 'Zocha' Bochucińska / ARMENIA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Ewelina 'Zocha' Bochucińska / ARMENIA

Ewelina 'Zocha' Bochucińska / ARMENIA

Z wykształcenia ekonomistka, zawodowo związana z systemami informatycznymi, fotograf po godzinach. Jednak prawdziwą jej pasja są podróże i to one powodują, że nie może sobie pozwolić na posiadanie kota. Albo jej nie ma, albo planuje kolejną podróż. Od kiedy 10 lat temu poleciała w pierwszą podróż do Szkocji, ciężko jej się zatrzymać. Odwiedziła ponad 35 krajów świata. Swoje dwie największe miłości: aparat i komputer zawsze zabiera ze sobą, a fotografie i przeżycia z podróży opisuje na stronie spragnione.com, www.flickr.com/zocha i www.instagram.com/superzocha

"Mały kraj cudownych i uczciwych ludzi z 3500-letnią historią, bogatą kulturą i różnorodnie pięknymi krajobrazami.

Znajdujący się na skrzyżowaniu Europy i Azji. Każdego roku coraz więcej osób pragnie poznać tą ciekawą krainę, zanurzyć się w jej wielowiekowych zwyczajach i tradycjach. Oczywiście nie można pominąć słynącej z pięknej architektury stolicy Armenii – Erywania. Spaceru po centrum miasta m.in. po Placu Republiki, gdzie codziennie odbywają się pokazy tańczących fontann nie tylko do utworów klasycznych, ale też jazz, rock i pop.
Armenia jest pierwszym krajem na świecie, które przyjeło chrześcijaństwo w 301 r. Ne, a dla upamiętnienia tego została zbudowana katedra w Eczmiadzynie. Obowiązkowo należy zobaczyć średniowieczny klasztor Tatev i najpiękniejszy z listy UNESCO – Monastyr Geghard. Podjechać nad jedno z najwyżej położonych na świecie jezior – Sevan, które zyskało przydomek „perły ormiańskiej przyrody”. I może jeszcze dotrzeć do przełęczy Selim, która była kiedyś częścią słynnego Jedwabnego Szlaku łączącego Europę z Dalekim Wschodem.

– Ewelina Bochucińska