Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ewelina Thepphaboot / TAJLANDIA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Ewelina Thepphaboot / TAJLANDIA

Ewelina Thepphaboot / TAJLANDIA

Podróżniczka, fotoreporterka, kreatorka Giant Jungle Cocktails oraz autorka bloga: www.ewelina.thepphaboot.com. Na co dzień mieszka w Tajlandii, gdzie nigdy nie brakuje jej słońca.

"Tajlandia jest magiczna! Stale mnie oczarowuje i zachwyca.

Od 2012 roku łączę pracę zdalną z podróżami. Całe swoje życie mieszczę w jednej walizce, którą co jakiś czas zamieniam na plecak. W Tajlandii miałam zostać tylko kilka miesięcy, by później wyruszyć do Nowej Zelandii. Jednak już pierwszego dnia poczułam, że odnalazłam miejsce, którego zawsze szukałam. Zaufałam swojej intuicji i – zostałam. Lokalni wierzą, że Hua Hin wybiera sobie mieszkańców. Trudno się z nimi nie zgodzić. Po pół roku mieszkania w miejscowości, którą odnalazłam jadąc palcem po mapie, zupełnie przez przypadek poznałam Pook’a, swojego przyszłego męża. Podróżnicze przypadki potrafią wywrócić do góry nogami nie tylko podróżnicze plany, ale całe dotychczasowe życie.

Życie w tej części świata to niezliczona ilość bodźców każdego dnia, które nie pozwalają popaść w rutynę i potęgują wewnętrzny pierwiastek dziwienia się światem. Kolory codzienności, cała masa wszechobecnych kontrastów, fantastyczna pogoda, tropikalny klimat, wspaniali ludzie z pozytywnym nastawieniem do życia, sabai sabai i mai pen rai, bliskość natury, promienie słońca każdego dnia, różnorodność owoców i warzyw stanowią dla mnie niekończące się źródło fascynacji i dobrej energii. Podróże wyzwalają kreatywność, pobudzają wyobraźnię i twórczą aktywność. Inspirują i motywują do działania. Dzięki temu, że zamieszkałam w Tajlandii stworzyłam sobie nowy zawód, co z pewnością jest przygodą mojego życia. W prowadzonym wspólnie z Pook’iem barze stałam się Kreatorką Koktajli i zaczęłam tworzyć autorskie, ponad studwudziestocentymetrowe owocowo-warzywne konstrukcje z alkoholową zawartością, Giant Jungle Cocktails. Warto się ruszyć i odkrywać świat!”

– Ewelina Thepphaboot