Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ela Wilkanowska / PRAGA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Ela Wilkanowska / PRAGA
Ela Wilkanowska / PRAGA

Ela Wilkanowska / PRAGA

Poznanianka, której ukochanym miastem jest Madryt. Chodzi w chmurach, ale tych orograficznych, unoszących się w Parku Narodowym Caldera de Taburiente na La Palmie. Zainteresowana sztuką, uwielbia muzea i galerie z malarstwem Picasso, Kandinsky’ego, ale też Beksińskiego. Zakochana w filmach Woody’ego Allena, Almodovara, a ostatnio też w Sorrentino. Przygodę z turystyką rozpoczęła od książki H. Hesse’ego „Siddhartha”, a później odwiedziła wiele wspaniałych miejsc na Sri Lance, Kubie, Jamajce, jak i ulubionych Wyspach Kanaryjskich. W planach Santiago de Compostela w Hiszpanii oraz Park Narodowy Sekwoi w USA.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Urzeka architekturą od pierwszego wejrzenia.

Jest zapewne wiele tras godnych polecenia w Pradze, według których zmierzają turyści, jednak podróżując z sześciolatkiem u boku trzeba znaleźć złoty środek. Nasz spontaniczny program zwiedzania czeskiej stolicy rozpoczęliśmy od Mostu Karola. Ma on prawie 516 m. długości i 9.5 m. szerokości. Opiera się na 15 filarach. I jest najstarszym na świecie mostem o takiej rozpiętości przęseł. Łączy dzielnicę Malá Strana ze Starym Miastem (Staré Město). W artystycznej atmosferze przemierzaliśmy most, starając się dostrzec rzeźby świętych, a najbardziej okazałą z nich jest pokryta zielonkawą patyną figura świętego Jana Nepomucena , ale też posłuchać ulicznych muzyków, obejrzeć stoiska z rękodziełem i rysunkami przedstawiającymi most w różnych odsłonach. Jako, że tłum turystów nieco ostudził nasz zapał do zwiedzania Pragi na pieszo, dlatego udaliśmy się od strony starówki pod kamienne przęsło, aby popłynąć na rejs statkiem turystycznym po Wełtawie. To idealny pomysł na godzinną wyprawę, podczas której warto zobaczyć miasto w pigułce. Już sam widok na Most Karola z pewnej odległości zachęca do robienia zdjęć i odkrywania jego konstrukcji. Podczas rejsu mijane są średniowieczne fortyfikacje, renesansowe kamienice – niczym w Wenecji. Frajda polega też na tym, że przy dobrej pogodzie podziwiać można również niesamowite niebo i chmury, które na równi pozują do zdjęć jak i same zabytki architektury.”

– Ela Wilkanowska

 

Rodziny wyjazd do Pragi z Travel PP

Ela Wilkanowska wybrała wyjazd do Pragi z Travel PP spontanicznie. Podróż z przedszkolakiem warto zaplanować tak, by zwiedzanie miasta i podziwianie zabytków połączyć z atrakcjami dla dzieci. Stolica Czech zachwyca architekturą od pierwszego wejrzenia. Faktycznie w Pradze jest wiele tras godnych polecenia np. ze Starego Miasta (Staré Město) do zabytkowej części miasta Malá Strana przez Most Karola. Budowla łącząca obie te dzielnice opiera się na 15 filarach i ma 516 m długości oraz 9,5 m szerokości. Jest to najstarszy na świecie most o takiej rozpiętości przęseł. W pobliżu koncertują uliczni muzycy, a artyści oraz rzemieślnicy wystawiają stoiska ze swoimi wyrobami. To świetna okazja, by kupić pamiątki z wycieczki przedstawiające Pragę i Most Karola w różnych odsłonach. W tłumie turystów można poczuć międzynarodową atmosferę, ale też łatwo się zgubić, dlatego dla dzieci warto poszukać spokojniejszego miejsca.

Zwiedzanie stolicy Czech statkiem po Wełtawie

Rodzinny wyjazd do Pragi z Travel PP zdobywa serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Rodzina Eli Wilkanowskiej zdecydowała się na zwiedzanie stolicy Czech z perspektywy rzeki, by ominąć zatłoczone uliczki Starego Miasta. Rejs turystycznym statkiem po Wełtawie to ciekawa alternatywa do zwiedzania pieszo. Wystarczy udać się od strony starówki pod kamienne przęsło, przesiąść się na statek i zobaczyć miasto w pigułce podczas godzinnej wyprawy w górę rzeki.