Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Dorota Sulima / ZACHODNIE USA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Dorota Sulima / ZACHODNIE USA
Dorota Sulima / ZACHODNIE USA

Dorota Sulima / ZACHODNIE USA

Autorka bloga Ameryka dla podróżnika, miłośniczka Dzikiego Zachodu, szczególnie prerii, pustyń i kanionów Utah i Arizony. Od 20 lat podróżuje w te rejony, zna tu każdy kamień, drogę i dróżkę, także i tę, której nie ma na mapie. Na własnych nogach przemierzyła tysiące kilometrów na szlakach i po bezdrożach Zachodu. W podróżach towarzyszy jej samochód terenowy, dobre mapy terenu i urządzenie GPS. W plecaku ląduje też aparat fotograficzny, którym dokumentuje każdą wędrówkę.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


„Południowy-zachód USA kojarzy się przede wszystkim z niesamowitą przyrodą amerykańskich parków narodowych. Są tu jednak wciąż miejsca, o których mało kto wie,

gdzie całymi tygodniami nie spotkasz nikogo i musisz liczyć tylko na siebie. Miejsca, gdzie przeprawisz się przez dziką rzekę, zakopiesz w piachu do pół koła i pół dnia będziesz się wykopywał wiedząc, że nikt nie przyjedzie Ci pomóc, bo po prostu nikt tam nie jeździ. Miejsca, gdzie wciąż leżą potłuczone naczynia z prekolumbijskich czasów, a wprawne oko dostrzeże tkwiące w piachu groty strzał. Trudno dostępne rezerwaty indiańskie kryją takie cuda natury, jakich nie zobaczysz w żadnym albumie, czy przewodniku. Dobry samochód terenowy i umiejętność negocjacji z mieszkańcami rezerwatu pozwoli Ci odkryć świat, o jakim nie ma pojęcia większość zwiedzający USA. Do takiej Ameryki chciałabym Was zaprosić, a chwile spędzone tutaj najlepiej podsumuje stare powiedzenie Indian Navajo: „Always walk in beauty”.

– Dorota Sulima

 

Pełen przygód wyjazd na Dziki Zachód USA z Travel PP

Plan wyjazdu na zachód USA z Travel PP to objazdowa podróż terenowym autem po bezdrożach kilku południowo-zachodnich stanów. Jazda po pustyni, pokonanie prerii, przeprawa przez rwące rzeki i głębokie kaniony z pewnością zachwycą miłośników Dzikiego Zachodu w Utah i Arizonie, gdzie bez dobrej mapy, GPS-u i doświadczonego przewodnika łatwo się zgubić. Dorota Sulima już od 20 lat eksploruje te rejony z plecakiem oraz aparatem fotograficznym i dokumentuje swoje wędrówki na blogu Ameryka dla podróżnika.

Off-road po Utah i Arizonie z Travel PP

Przyłącz się do wyjazdu na zachód USA z Travel PP i przeżyj traperską przygodę w kameralnej grupie podróżników. Travel PP organizuje wycieczki zarówno dla małych grup, jak i indywidualnych turystów, którzy wychodzą poza standardowy sposób spędzania urlopu. Dorota Sulima szczególnie poleca wycieczkę po Utah i Arizonie. W charakter wyprawy idealnie wpisuje się atmosfera miasteczka Sedona. Będzie okazja zobaczyć Wielki Kanion Kolorado z najlepszymi punktami widokowymi, jaskinie przy Sedona Subway, Lake Powell i Dolinę Monumentów. Arizona to jeden z najpiękniejszych stanów. Podczas wyjazdu do USA z Travel PP można poznać ogromną różnorodność geologiczną terenu.