Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Dorota Sulima / ZACHODNIE USA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Dorota Sulima / ZACHODNIE USA

Dorota Sulima / ZACHODNIE USA

Autorka bloga Ameryka dla podróżnika, miłośniczka Dzikiego Zachodu, szczególnie prerii, pustyń i kanionów Utah i Arizony. Od 20 lat podróżuje w te rejony, zna tu każdy kamień, drogę i dróżkę, także i tę, której nie ma na mapie. Na własnych nogach przemierzyła tysiące kilometrów na szlakach i po bezdrożach Zachodu. W podróżach towarzyszy jej samochód terenowy, dobre mapy terenu i urządzenie GPS. W plecaku ląduje też aparat fotograficzny, którym dokumentuje każdą wędrówkę.

„Południowy-zachód USA kojarzy się przede wszystkim z niesamowitą przyrodą amerykańskich parków narodowych. Są tu jednak wciąż miejsca, o których mało kto wie,

gdzie całymi tygodniami nie spotkasz nikogo i musisz liczyć tylko na siebie. Miejsca, gdzie przeprawisz się przez dziką rzekę, zakopiesz w piachu do pół koła i pół dnia będziesz się wykopywał wiedząc, że nikt nie przyjedzie Ci pomóc, bo po prostu nikt tam nie jeździ. Miejsca, gdzie wciąż leżą potłuczone naczynia z prekolumbijskich czasów, a wprawne oko dostrzeże tkwiące w piachu groty strzał. Trudno dostępne rezerwaty indiańskie kryją takie cuda natury, jakich nie zobaczysz w żadnym albumie, czy przewodniku. Dobry samochód terenowy i umiejętność negocjacji z mieszkańcami rezerwatu pozwoli Ci odkryć świat, o jakim nie ma pojęcia większość zwiedzający USA. Do takiej Ameryki chciałabym Was zaprosić, a chwile spędzone tutaj najlepiej podsumuje stare powiedzenie Indian Navajo: „Always walk in beauty”.

– Dorota Sulima