Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Inspirator TPP

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Anna Sota / PARK KOKOEN

Anna Sota / PARK KOKOEN

Kobieta orkiestra w turystyce. Ukończyła AWF i filologię japońską. Pracuje jako pilot, wyspecjalizowana i zakochana w Azji. Jest również licencjonowanym przewodnikiem po Poznaniu i okolicach. Działa w fundacji „Visit Poznań”.

"Jesień to w Japonii czas czerwieniących się liści momiji, czyli klonu japońskiego.

Istniej ponad 300 odmian ozdobnych tej rośliny. Japończycy z chęcią podziwiają w tym okresie słynne widoki i ogrody, których momiji są ozdobą. A momijigari to jesienny odpowiednik hanami.
Polecam malowniczy Park Kokoen składający się z dziewięciu ogrodów przy zabytkowym zamku Himeji. By móc podziwiać jesień w pełnej krasie najlepiej odwiedzić go w drugiej połowie listopada. Jest to moja ulubiona pora roku, spokojnie, barwnie wręcz bajkowo i nie ma takich tłumów jak na wiosnę podczas hanami gdy kwitną wiśnie. U nas już pierwszy śnieg, a tu jeszcze w miarę ciepło i kolorowo. Świetne miejsce dla osób poszukających spokojnego miejsca na relaks i odpoczynek w naturalnie pięknym otoczeniu.”

– Anna Sota