Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Anna Sota / PARK KOKOEN

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Anna Sota / PARK KOKOEN
Anna Sota / PARK KOKOEN

Anna Sota / PARK KOKOEN

Kobieta orkiestra w turystyce. Ukończyła AWF i filologię japońską. Pracuje jako pilot, wyspecjalizowana i zakochana w Azji. Jest również licencjonowanym przewodnikiem po Poznaniu i okolicach. Działa w fundacji „Visit Poznań”.|Female orchestra in tourism. She graduated from AWF and Japanese philology. She works as a pilot, specialized and in love with Asia. She is also a licensed guide to Poznań and the surrounding area. She works in the “Visit Poznań” foundation.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Jesień to w Japonii czas czerwieniących się liści momiji, czyli klonu japońskiego. |"Autumn is in Japan, the time of reddening momiji leaves, i.e. Japanese maples.

Istniej ponad 300 odmian ozdobnych tej rośliny. Japończycy z chęcią podziwiają w tym okresie słynne widoki i ogrody, których momiji są ozdobą. A momijigari to jesienny odpowiednik hanami.
Polecam malowniczy Park Kokoen składający się z dziewięciu ogrodów przy zabytkowym zamku Himeji. By móc podziwiać jesień w pełnej krasie najlepiej odwiedzić go w drugiej połowie listopada. Jest to moja ulubiona pora roku, spokojnie, barwnie wręcz bajkowo i nie ma takich tłumów jak na wiosnę podczas hanami gdy kwitną wiśnie. U nas już pierwszy śnieg, a tu jeszcze w miarę ciepło i kolorowo. Świetne miejsce dla osób poszukających spokojnego miejsca na relaks i odpoczynek w naturalnie pięknym otoczeniu.”

– Anna Sota

 

Wyjazd do Japonii z Travel PP

Anna Sota studiowała japonistykę w Poznaniu, a wyjazd do Japonii z Travel PP połączył jej pasję do podróżowania z nauką języka japońskiego. Japonię z Travel PP warto odwiedzić przez cały rok, ale jeśli tak jak Anna Sota zdecydujecie się na wyjazd jesienią, na pewno warto wybrać się na wycieczkę do Parku Kokoen. To malownicze miejsce składa się z dziewięciu ogrodów przy zabytkowym zamku Himeji. Jest to jedna z najstarszych zachowanych do dziś w znakomitym stanie budowli Japonii. Zamek Himeji, Zamek Białej Czapli, wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto Himeji znajduje się w prefekturze Hyogo około 50 km na zachód od Kobe na wschodnim wybrzeżu wyspy Honsiu.

Wycieczka do malowniczego Parku Kokoen

Anna Sota wybrała wyjazd do Japonii z Travel PP w drugiej połowie listopada, by podziwiać jesień w Parku Kokoen w pełnej okazałości. O tej porze jest spokojnie i ciepło, a wręcz bajkowo wśród wybarwionych na czerwono liści momiji – klonu japońskiego. Większe liczby odwiedzających Park Kokoen pojawiają się na wiosnę, gdy zakwitną wiśnie. To znakomita miejsce dla turystów poszukujących miejsca na relaks w pięknym otoczeniu. Wyjazd do Japonii z Travel PP warto zaplanować tak, by obejmował wycieczkę do Tokio, Osaki czy Kobe i dopasować pobyt do atrakcji związanych z porą roku. Japonia słynie ze wspaniałych parków i ogrodów!

a naturally beautiful environment.”

– Anna Sota