Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Anna Sota / OKSFORD

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Anna Sota / OKSFORD
Anna Sota / OKSFORD

Anna Sota / OKSFORD

Kobieta orkiestra w turystyce. Ukończyła AWF i filologię japońską. Pracuje jako pilot, wyspecjalizowana i zakochana w Azji. Jest również licencjonowanym przewodnikiem po Poznaniu i okolicach. Działa w fundacji „Visit Poznań”.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Zaledwie godzinę drogi z Londynu. Najstarsza uczelnia anglojęzyczna świata, której korzenie sięgają XII wieku.

Składa się z 38 college’ów dostępnych do zwiedzania. Miasto nauki, z którego na przestrzeni wieków wyszło wiele światłych umysłów, laureatów Nagrody Nobla i naukowców, głów państwa, świętych i duchownych, poetów i pisarzy, aktorów oraz artystów. Jedna z największych atrakcji Oksfordu, to jednocześnie jedna z najstarszych bibliotek w Europie – The Bodleian Library. Jej budynek został otwarty w 1602 roku. Zawiera zbiory ponad 12 milionów książek, manuskryptów i najróżniejszych druków. Oksford jest niezwykłym i inspirującym miejscem, pełnym książek, historii oraz niezwykłej architektury. Jego zabudowania i fragmenty miasta stały się tłem dla wielu filmów, np. opowieści o Harrym Potterze czy X-men-ów.”

– Anna Sota

 

Wyjazd do Oksfordu z Travel PP

Anna Sota pragnęła odwiedzić Oksford z Travel PP i jedną z najstarszych bibliotek w Europie – The Bodleian Library, otwartą w 1602 roku i zawierającą imponujący księgozbiór. Mieści się ona na terenie uczelni i jest udostępniona turystom do zwiedzania. Wyjazd do Wielkiej Brytanii z Travel PP obejmował wycieczkę z Londynu do Oksfordu (około godziny jazdy) i zwiedzanie najstarszej anglojęzycznej uczelni na świecie.

Wielka Brytania z Travel PP

Anna Sota wybrała Biuro Travell PP i Travel PP jako organizatora kameralnych wyjazdów szytych na miarę. Wycieczka do Oksfordu z Travel PP okazała się dokładnie taka, o jakiej marzyła. Przede wszystkim Anna zobaczyła niezwykle inspirujące miejsce – pełne niezwykłej architektury i fascynujących historii. Travell PP organizuje wyjazdy do Londynu (z Travel PP) i innych miast na wyspach brytyjskich indywidualnie i dla małych grup.

Ile kosztuje nauka w Oksfordzie?

Uczelnia w Oksfordzie powstała w ciągu 1000 lat i składa się z 38 college’ów częściowo udostępnionych do zwiedzania. W zabytkowych budynkach nadal prowadzi się kursy z filozofii, historii i polityki oraz innych kierunków dla studentów z całego świata. Obecnie opłata za naukę w University of Oxford wynosi ok. 30–40 tys. funtów za semestr, który trwa dwa miesiące, a rok akademicki podzielony jest na trzy części.