Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Anna Sota / GÓRA COOK'a

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Anna Sota / GÓRA COOK'a

Anna Sota / GÓRA COOK'a

Kobieta orkiestra w turystyce. Ukończyła AWF i filologię japońską. Pracuje jako pilot, wyspecjalizowana i zakochana w Azji. Jest również licencjonowanym przewodnikiem po Poznaniu i okolicach. Działa w fundacji „Visit Poznań”.

"Miejsce niezwykłe i warte odwiedzenia na Południowej Wyspie w Nowej Zelandii, znane m.in. z Władcy Pierścieni, to tereny Parku Narodowego Mount Cook/Aoraki.

Ponad 700 km2 wpisanych na listę światowego dziedzictwa Unesco. Wybraliśmy trasę szlakiem Hooker Valley, porośniętą alpejską roślinnością, wzdłuż lodowcowej rzeki Hooker wraz z jego główną atrakcją wiszącymi mostami. Skąd mogliśmy podziwiać niezwykłe widoki i ten jeden, wyjątkowy na szczyt góry Cook’a. Na końcu zaś niespodzianka, piękny lodowiec, który topniejąc tworzy jeziorko z wypływającą z niego rzeką. Niesamowite uczucie potęgi natury.”

– Anna Sota