Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Anna Sota / BAMBERG

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Anna Sota / BAMBERG
Anna Sota / BAMBERG

Anna Sota / BAMBERG

Kobieta orkiestra w turystyce. Ukończyła AWF i filologię japońską. Pracuje jako pilot, wyspecjalizowana i zakochana w Azji. Jest również licencjonowanym przewodnikiem po Poznaniu i okolicach. Działa w fundacji „Visit Poznań”.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Niewielkie tysiącletnie miasto cesarskie i biskupie w najpiękniejszym regionie i atrakcja turystyczna Niemiec.

Istny raj dla miłośników historii i sztuki. W mieście znajduje się największy w Europie i zachowany w nienaruszonym stanie zespół staromiejski. Trzy historyczne dzielnice: Bergstadt, Inselstadt i Gärtnerstadt wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Historyczny obraz miasta kształtują monumentalne budowle z wieków od XI do XVIII i ok. 1200 zabytków architektury. Spektakularne ornamenty, bogate zdobienia i unikatowe detale fasady budynków. Dominująca nad wszystkim Katedra św. Piotra i Jerzego, w której znajdują się: Jeździec Bamberski, grób wyświęconej pary cesarskiej Świętego Cesarstwa Rzymskiego, Henryka II i jego małżonki Kunigundy oraz grobowiec papieża Klemensa II. Innymi atrakcjami Starego Miasta są ratusz zbudowany na moście nad rzeką Regnitz, rosarium (ogród różany) z widokiem na starówkę i klasztor św. Michała, domy garbarzy nad Starym Kanałem, dzielnica młynarzy Mühlenviertel i osada rybacka zwana „Małą Wenecją”. Zachęcam do odkrycia niezwykłego bamberskiego stylu, ważnych zabytków i dzieł sztuki oraz posmakowania słynnego bamberskiego piwa.”

– Anna Sota

 

Wycieczka do Bambergu z Travel PP

Anna Sota fascynuje się historią i sztuką, a cesarskie miasto Bamberg jest miejscem na mapie atrakcji turystycznych Bawarii w Niemczech, które od dawna chciała odwiedzić. Wyjazd do Niemiec z Travel PP dał jej szansę, by zwiedzić najstarsze dzielnice Bambergu: Bergstadt, Inselstadt i Gärtnerstadt, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W Bambergu znajduje się największy w Europie zespół staromiejski z zabudową zachowaną w nienaruszonym stanie.

1200 zabytków w jednym mieście

Wyjazd do Bambergu z Travel PP okazał się strzałem w dziesiątkę i w pełni zaspokoił apetyt na zwiedzanie! Anna Sota miała do dyspozycji ponad 1200 zabytkowych budowli, a najstarsze z nich powstały w przedziale od XI do XVIII wieku. Miasto zachowało autentyczny wygląd i jest perłą zabytkowej architektury.

Wyjazdy do Niemiec na weekend

Wycieczka do Bawarii z Travel PP jest okazją do poznania historycznego i kulturowego bogactwa Bambergu, zwiedzania starówki oraz Uniwersytetu Ottona i Fryderyka. Biuro Travel PP organizuje wyjazdy do Bawarii i innych regionów Niemiec razem z Travel PP – dla miłośników historii, którzy chcą zwiedzić zabytkowe budowle miejskie, pałace i zamki. Kameralne wyjazdy do Bambergu, malowniczo położonego miasteczka w Bawarii, są organizowane indywidualnie i dla niewielkich grup na weekend lub dłuższy urlop.