Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Anna Sota / BAMBERG

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Anna Sota / BAMBERG

Anna Sota / BAMBERG

Kobieta orkiestra w turystyce. Ukończyła AWF i filologię japońską. Pracuje jako pilot, wyspecjalizowana i zakochana w Azji. Jest również licencjonowanym przewodnikiem po Poznaniu i okolicach. Działa w fundacji „Visit Poznań”.

"Niewielkie tysiącletnie miasto cesarskie i biskupie w najpiękniejszym regionie i atrakcja turystyczna Niemiec.

Istny raj dla miłośników historii i sztuki. W mieście znajduje się największy w Europie i zachowany w nienaruszonym stanie zespół staromiejski. Trzy historyczne dzielnice: Bergstadt, Inselstadt i Gärtnerstadt wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Historyczny obraz miasta kształtują monumentalne budowle z wieków od XI do XVIII i ok. 1200 zabytków architektury. Spektakularne ornamenty, bogate zdobienia i unikatowe detale fasady budynków. Dominująca nad wszystkim Katedra św. Piotra i Jerzego, w której znajdują się: Jeździec Bamberski, grób wyświęconej pary cesarskiej Świętego Cesarstwa Rzymskiego, Henryka II i jego małżonki Kunigundy oraz grobowiec papieża Klemensa II. Innymi atrakcjami Starego Miasta są ratusz zbudowany na moście nad rzeką Regnitz, rosarium (ogród różany) z widokiem na starówkę i klasztor św. Michała, domy garbarzy nad Starym Kanałem, dzielnica młynarzy Mühlenviertel i osada rybacka zwana „Małą Wenecją”. Zachęcam do odkrycia niezwykłego bamberskiego stylu, ważnych zabytków i dzieł sztuki oraz posmakowania słynnego bamberskiego piwa.”

– Anna Sota