Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ania Rodzinniedookolaswiata.pl / SZWAJCARIA SAKSOŃSKA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Ania Rodzinniedookolaswiata.pl / SZWAJCARIA SAKSOŃSKA

Ania Rodzinniedookolaswiata.pl / SZWAJCARIA SAKSOŃSKA

Podróżują we czwórkę. Dwoje dorosłych, 7-latka i niemowlę i jak na prawdziwą drużynę przystało wspólnie zdobywają świat. Uwielbiają poznawać nowe miejsca, zagłębiać się w tajniki lokalnej kuchni, aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Kochają chodzić po górach i starają się odwiedzać je przy każdej okazji. Prowadzą podróżniczego bloga, profil na Facebooku i Instagramie. Wszystko po to, by pokazać innym, że świat jest piękny, a narodziny dziecka wcale nie oznaczają, że trzeba z czegokolwiek rezygnować i siedzieć w domu. Podróże z dziećmi są niezwykłe i inspirujące, więc warto zdobywać świat w ich towarzystwie!

"Podróżowanie to dla nas nie tylko pasja, to przede wszystkim sposób na gromadzenie rodzinnych wspomnień i budowanie więzi.

W podróży poświęcamy sobie 100% czasu, co w codziennym życiu, z racji przyziemnych obowiązków, bywa niekiedy trudne. Gdy zaczęłam się zastanawiać nad miejscem, które najbardziej utkwiło nam w pamięci, to szybko okazało się, że takich miejsc jest całkiem sporo. I jak tu wybrać tylko jedno?
W końcu zdecydowałam, że będzie to nasze tegoroczne „WOW”, czyli Park Narodowy Szwajcarii Saksońskiej. Wbrew nazwie wcale nie znajduje się on w Szwajcarii, a w Niemczech, tuż przy granicy z Czechami, zaledwie 100 kilometrów od Polski. Ten magiczny region pełen wąwozów, skalnych labiryntów, ścieżek biegnących przez gęsty, ciemny las wkradł się niepostrzeżenie w nasze serca i już na zawsze zostawił w nim ślad. W Szwajcarii Saksońskiej zaliczyliśmy kilka bardzo udanych wędrówek, a największe wrażenie zrobił na nas szlak, który doprowadził nas do skał Schrammsteine. Jak dla nas była to przysłowiowa wisienka na torcie. Było tam wszystko co lubimy, wąskie przejścia, drabinki, niektóre naprawdę strome, pnące się do góry schody, imponujących rozmiarów bloki skalne, a na koniec malownicze widoki, które wciąż mamy przed oczami. Poczuliśmy się jakbyśmy przenieśli się do zupełnie innego świata, takiego z opowieści Tolkiena i to właśnie najbardziej kochamy w podróżach.”

– Ania Rodzinniedookolaswiata.pl