Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ania Rodzinniedookolaswiata.pl / SZWAJCARIA SAKSOŃSKA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Ania Rodzinniedookolaswiata.pl / SZWAJCARIA SAKSOŃSKA
Ania Rodzinniedookolaswiata.pl / SZWAJCARIA SAKSOŃSKA

Ania Rodzinniedookolaswiata.pl / SZWAJCARIA SAKSOŃSKA

Podróżują we czwórkę. Dwoje dorosłych, 7-latka i niemowlę i jak na prawdziwą drużynę przystało wspólnie zdobywają świat. Uwielbiają poznawać nowe miejsca, zagłębiać się w tajniki lokalnej kuchni, aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Kochają chodzić po górach i starają się odwiedzać je przy każdej okazji. Prowadzą podróżniczego bloga, profil na Facebooku i Instagramie. Wszystko po to, by pokazać innym, że świat jest piękny, a narodziny dziecka wcale nie oznaczają, że trzeba z czegokolwiek rezygnować i siedzieć w domu. Podróże z dziećmi są niezwykłe i inspirujące, więc warto zdobywać świat w ich towarzystwie!

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Podróżowanie to dla nas nie tylko pasja, to przede wszystkim sposób na gromadzenie rodzinnych wspomnień i budowanie więzi.

W podróży poświęcamy sobie 100% czasu, co w codziennym życiu, z racji przyziemnych obowiązków, bywa niekiedy trudne. Gdy zaczęłam się zastanawiać nad miejscem, które najbardziej utkwiło nam w pamięci, to szybko okazało się, że takich miejsc jest całkiem sporo. I jak tu wybrać tylko jedno?
W końcu zdecydowałam, że będzie to nasze tegoroczne „WOW”, czyli Park Narodowy Szwajcarii Saksońskiej. Wbrew nazwie wcale nie znajduje się on w Szwajcarii, a w Niemczech, tuż przy granicy z Czechami, zaledwie 100 kilometrów od Polski. Ten magiczny region pełen wąwozów, skalnych labiryntów, ścieżek biegnących przez gęsty, ciemny las wkradł się niepostrzeżenie w nasze serca i już na zawsze zostawił w nim ślad. W Szwajcarii Saksońskiej zaliczyliśmy kilka bardzo udanych wędrówek, a największe wrażenie zrobił na nas szlak, który doprowadził nas do skał Schrammsteine. Jak dla nas była to przysłowiowa wisienka na torcie. Było tam wszystko co lubimy, wąskie przejścia, drabinki, niektóre naprawdę strome, pnące się do góry schody, imponujących rozmiarów bloki skalne, a na koniec malownicze widoki, które wciąż mamy przed oczami. Poczuliśmy się jakbyśmy przenieśli się do zupełnie innego świata, takiego z opowieści Tolkiena i to właśnie najbardziej kochamy w podróżach.”

– Ania Rodzinniedookolaswiata.pl 

 

Malownicza Szwajcaria Saksońska – idealna na górskie wycieczki

Ania jest autorką bloga podróżniczego Rodzinniedookolaswiata.pli uwielbia odwiedzać malownicze zakątki. W tym roku zdecydowała się na wyjazd do Niemiec z Travel PP i zwiedzanie Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej. Ta niemiecka część Gór Połabskich nosi nazwę Saskiej Szwajcarii lub Szwajcarii Saksońskiej.

Gdzie leży Szwajcaria Saksońska?

Obszar Szwajcarii Saksońskiej znajduje się po obu stronach rzeki Łaba, na południowy wschód od Drezna. Na mapie Niemiec można go znaleźć międzyczeskim miastem przygranicznym Děčín i saksońskim miastem Pirna. Jest to miejsce znajdujące się blisko Polski – ok. 100 km od granicy. Na wyjazd do Niemiec z Travel PP można się wybrać samemu lub w grupie pasjonatów gór.

Góry Połabskie – szlak do skał Schrammsteine

Niemieckie Góry Połabskie są pełne wąwozów, skalnych labiryntów i ścieżek biegnących przez gęsty las, położony na terenie Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej. Podejścia bywają strome, jednak na trasie znajdują się licznedrabiny i schodyWspinaczka szlakiem do skał Schrammsteine wymaga sporo wysiłku, ale warto się go podjąć! Ania na Rodzinniedookolaswiata.pl relacjonuje, że na koniec szlaku cała rodzina oniemiała z wrażenia, podziwiając niezwykle malownicze widoki.