Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ania Cieślak / WYSPA WIELKANOCNA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Ania Cieślak / WYSPA WIELKANOCNA
Ania Cieślak / WYSPA WIELKANOCNA

Ania Cieślak / WYSPA WIELKANOCNA

Epizodyczny digital nomad. Osiem miesięcy w Chile, cztery w USA, ostatnio kilka tygodni w Portugalii. Do pracy jest jej potrzebny laptop i dobre wifi, dzięki czemu zwiedza świat, którego jest jeszcze tyle do odkrycia. Swoimi podróżniczymi doświadczeniami dzieli się na blogu notravelnofun.com

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Zastanawialiście się jak to jest żyć po środku oceanu, gdy od najbliższej zamieszkanej wyspy dzieli Was ponad 2000 km?

Rapa Nui (polinezyjska nazwa wyspy oznaczająca “wielką ziemię’”) należy do najbardziej odizolowanych miejsc na świecie. O jej odwiedzeniu marzy chyba każdy, kogo na lekcjach geografii zafascynowały masywne posągi moai. Miejsce o tragicznej historii, której ślady widać do dziś. W jedynym mieście Hanga Roa obejrzysz tradycyjne pokazy tańca i nieziemski zachód słońca przy Ahu Tahai. Jedyne lotnisko służyło kiedyś za zapasowe lądowisko dla statków kosmicznych. Spacer wśród palm na plaży Anakena, wschód słońca przy najdłuższej platformie Ahu Tongariki, kratery wulkanów i wędrówka po opuszczonym nagle kamieniołomie, w którym wytwarzano posągi – to tylko niektóre z miejsc i momentów, do których wracam myślami najczęściej. Miejsce, do którego niełatwo dotrzeć, ale jest absolutnie warte doświadczenia.”

– Ania Cieślak

Wyspa Wielkanocna – unikat na skalę światową

Wyspa Wielkanocna (Rapa Nui) to niebanalny kierunek na wakacyjne wyjazdy. Jeśli podczas swoich podróży lubisz poznawać świat i historię, wycieczka na Wyspę Wielkanocną z Travel PP z pewnością zrobi na Tobie wrażenie.

Aż 2000 kilometrów do najbliższej zamieszkanej wyspy, tajemnicze, monumentalne rzeźby, krater wulkaniczny i wiele więcej – Wyspa Wielkanocna to wyjątkowe miejsce, które robi ogromne wrażenie na turystach. To odizolowany zakątek świata, pełen tajemniczych historii. Ania Cieślak, autorka bloga notravelnofun.com zdecydowała się na wyjazd na Wyspę Wielkanocną. Pisze, że choć na wyspę trudno dotrzeć, to doświadczenie jest tego warte.

Wycieczka na Wyspę Wielkanocną z Travel PP – zobacz słynne totemy!

Najpopularniejszą i znaną chyba przez każdego atrakcją Wyspy Wielkanocnej (Rapa Nui) są oczywiście moai  – ogromne kamienne rzeźby głów, których powstanie wciąż jest owiane tajemnicą. Sama możliwość zobaczenia ich na żywo jest nie lada atrakcją. Jednak Wyspa Wielkanocna kryje więcej ciekawostek. 

Turyści mogą obejrzeć kamieniołom, w którym powstawały moai, a który został nagle i z niewiadomych powodów opuszczony. Warto także zobaczyć krater wulkanu Rano Kau w Parku Narodowym Rapa Nui. Turyści chętnie korzystają także z pięknych, niezatłoczonych plaż na wyspie, oglądają wschód słońca na Ahu Tongariki, zwiedzają jaskinie, wędrują Rytualnym Szlakiem i odwiedzają wioskę Orongo. To sprawia, że warto zarezerwować przynajmniej kilka dni na wyjazd na Wyspę Wielkanocną.