Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ania Cieślak / VALPARAISO

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Ania Cieślak / VALPARAISO
Ania Cieślak / VALPARAISO

Ania Cieślak / VALPARAISO

Epizodyczny digital nomad. Osiem miesięcy w Chile, cztery w USA, ostatnio kilka tygodni w Portugalii. Do pracy jest jej potrzebny laptop i dobre wifi, dzięki czemu zwiedza świat, którego jest jeszcze tyle do odkrycia. Swoimi podróżniczymi doświadczeniami dzieli się na blogu notravelnofun.com|

Episodic digital nomad. Eight months in Chile, four in the US, recently several weeks in Portugal. To work, she needs a laptop and good wifi, so she visits the world, which is still so much to discover. She shares her travel experiences on the blog notravelnofun.com

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Rajska dolina na zachodnim wybrzeżu Chile. |"Paradise valley on the west coast of Chile.

Zawsze powtarzam, że najlepsze, co możesz zrobić będąc w Santiago, to wsiąść w autobus w stronę oceanu i za półtorej godziny znaleźć się w Valpo. To moje ulubione miasto w Chile i najbardziej kolorowe miejsce w jakim byłam. Z jednej strony sztuka, mural na muralu, prawdziwe dzieła, z drugiej bieda i sypiące się domy ułożone warstwami na wzgórzach. Kolorowy chaos. Mekka backpackerów. Portowe miasto kontrastów z niesamowitym klimatem.”

– Ania Cieślak|I always say that the best thing you can do while in Santiago is to take a bus to the ocean’s direction and in one and a half hours to be in Valpo. This is my favorite city in Chile and the most colorful place I’ve ever been. On the one hand, art, mural on the mural, real works, on the other, poverty and falling houses lined up in the hills. Colorful chaos. Backpackers’ mecca. The port city of contrasts with the amazing atmosphere.”

– Ania Cieślak

Valparaiso – miasto w Chile, które warto zobaczyć

Valparaiso oznacza „rajską dolinę”. Jeśli planujesz wyjazd do Chile, koniecznie umieść Valparaiso na swojej liście miejsc do odwiedzenia. To wyjątkowe miasto z pewnością sprawi, że nie będziesz się nudzić!

Chilijskie średniej wielkości miasto (niecałe 300 000 mieszkańców), malowniczo położone na wzgórzach u podnóża Andów przyciąga turystów z całego świata. Jedną z podróżniczek, którą skusiła wycieczka do Valparaiso, jest Ania Cieślak, czyli autorka bloga notravelnofun.com. Podkreśla, że to jej ulubione miasto w Chile i najbarwniejsze ze wszystkich, które miała okazję odwiedzić. Jakie atrakcje czekają na turystów, którzy zdecydują się na wyjazd do Valparaiso z Travel PP? Sprawdźmy.

Wycieczka do Valparaiso z Travel PP – kolorowa stolica street artu czeka!

Valparaiso to doskonałe miejsce na wycieczkę dla wielbicieli sztuki – od tej ulicznej, po klasyczną. To także idealny przystanek dla backpackerów i fotografów – kolorowe domki wybudowane piętrowo na wzgórzach oraz liczne murale zachęcają do spacerów uliczkami miasta i uwieczniania tych widoków na zdjęciach. Jeśli tak jak Ania Cieślak chcesz wybrać się do Valparaiso, czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji, m.in. kolorowe murale na każdym kroku, port z molo, stroma starówka, kolejki linowe ascensores, Metropolitan Park z widokiem na miasto z Andami w tle oraz piękny widok na Pacyfik. Warto wiedzieć, że zabytkowe dzielnice Valparaiso zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Może warto spakować plecak i ruszyć do Chile?