Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ania Cieślak / BUDAPESZT

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Ania Cieślak / BUDAPESZT
Ania Cieślak / BUDAPESZT

Ania Cieślak / BUDAPESZT

Epizodyczny digital nomad. Osiem miesięcy w Chile, cztery w USA, ostatnio kilka tygodni w Portugalii. Do pracy jest jej potrzebny laptop i dobre wifi, dzięki czemu zwiedza świat, którego jest jeszcze tyle do odkrycia. Swoimi podróżniczymi doświadczeniami dzieli się na blogu notravelnofun.com

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Jedną z najciekawszych atrakcji Budapesztu, zaraz obok nocnego rejsu po Dunaju, jest kilkugodzinny spacer z przewodnikiem po Erzsébetváros - dzielnicy żydowskiej, która tętni życiem i kulturą alternatywną.

Co nam daje taki spacer, oprócz mnóstwa ciekawostek, których nie znajdziemy w przewodniku? Możemy obejrzeć i poznać historię najważniejszych w mieście murali, w tym najstarszego na Węgrzech, zobaczyć trzecią największą na świecie synagogę, odwiedzić lokalne sklepy z rękodziełem, księgarnie, galerie i wystawę tatuaży. Dowiedzieć się, że urban art w Budapeszcie to nie tylko murale, ale też niezliczona liczba naklejek, odnoszących się do ważnych politycznych i społecznych kwestii. Tak spędzone popołudnie warto zakończyć w kultowym hostelu-pubie Szimpla Kert, który jest wisienką na torcie jeśli chodzi o alternatywną kulturę Budapesztu.”

– Ania Cieślak

Budapeszt – miasto pełne ciekawych historii

Stolica Węgier może stać się doskonałym celem weekendowego city-breaka. Wyjazd do Budapesztu z Travel PP to sposób na spędzenie kilku dni w ciekawym miejscu, pełnym wyjątkowych historii i imponujących zabytków.

Budapeszt malowniczo położony nad Dunajem, przyciąga ludzi ciekawych świata, którzy mają dość oklepanych turystycznych kierunków. Jeśli lubisz wypoczywać w swoim stylu i nie gonisz za trendami, stolica Węgier oczaruje Cię swoim urokiem i kulturą alternatywną. Właśnie ten aspekt najbardziej przypadł do gustu Ani Cieślak – podróżniczce i autorce bloga notravelnofun.com. Co warto zobaczyć w Budapeszcie? Sprawdźmy.

Wyjazd do Budapesztu z Travel PP – wybierz się na city-break!

Ania Cieślak z bloga notravelnofun.com wybrała się na nocny rejs po Dunaju i zwiedzała dzielnicę żydowską Erzsébetváros, spędziła także czas w kultowym hostelu-pubie Szimpla Kert. Jednak Budapeszt ma nam do zaoferowania dużo więcej. Warto zobaczyć m.in. Zamek królewski i Ogrody Várkert bazár, Kościół św. Macieja i Basztę Rybacką, Most Szechenyego, imponujący gmach Parlamentu, Zamek Vajdahunyad. Wycieczka do Budapesztu z Travel PP nie może się obyć bez wizyty w najstarszej linii metra w Europie.

Warto zarezerwować sobie 3–4 dni na zwiedzanie tego miasta, ponieważ liczba atrakcji sprawia, że nawet po kilku dniach wraca się do domu z niedosytem i… listą atrakcji do zobaczenia podczas drugiej wizyty! Jeśli lubisz wypoczywać w mieście, wyjazd do Budapesztu z pewnością będzie doskonałym pomysłem.