Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ania Cieślak / BUDAPESZT

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Ania Cieślak / BUDAPESZT

Ania Cieślak / BUDAPESZT

Epizodyczny digital nomad. Osiem miesięcy w Chile, cztery w USA, ostatnio kilka tygodni w Portugalii. Do pracy jest jej potrzebny laptop i dobre wifi, dzięki czemu zwiedza świat, którego jest jeszcze tyle do odkrycia. Swoimi podróżniczymi doświadczeniami dzieli się na blogu notravelnofun.com

"Jedną z najciekawszych atrakcji Budapesztu, zaraz obok nocnego rejsu po Dunaju, jest kilkugodzinny spacer z przewodnikiem po Erzsébetváros - dzielnicy żydowskiej, która tętni życiem i kulturą alternatywną.

Co nam daje taki spacer, oprócz mnóstwa ciekawostek, których nie znajdziemy w przewodniku? Możemy obejrzeć i poznać historię najważniejszych w mieście murali, w tym najstarszego na Węgrzech, zobaczyć trzecią największą na świecie synagogę, odwiedzić lokalne sklepy z rękodziełem, księgarnie, galerie i wystawę tatuaży. Dowiedzieć się, że urban art w Budapeszcie to nie tylko murale, ale też niezliczona liczba naklejek, odnoszących się do ważnych politycznych i społecznych kwestii. Tak spędzone popołudnie warto zakończyć w kultowym hostelu-pubie Szimpla Kert, który jest wisienką na torcie jeśli chodzi o alternatywną kulturę Budapesztu.”

– Ania Cieślak