Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ania & Arek MyiNaszePodroze.pl / SANTORINI

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Ania & Arek MyiNaszePodroze.pl / SANTORINI

Ania & Arek MyiNaszePodroze.pl / SANTORINI

Zwykła rodzina mieszkająca w Norwegii od 20 lat. Na co dzień pracują prowadząc własną firmę, a w wolnej chwili jadą tam gdzie ich nogi poniosą… Ich pasją są podróże, poznawanie nowych miejsc, wędrówki górskie, wędkowanie, kulinaria i fotografia… Norwegia zainspirowała ich do zwiedzania każdego jej zakątka oraz innych części świata… Kochają Włochy, Grecję, Hiszpanie i Portugalię… Podróżowanie jest dla nich jak oddychanie bez którego nie da się żyć https://myinaszepodroze.pl

"Santorini to jedna z najpiękniejszych cyklad i wizytówka greckich wysp, najczęściej pokazywana na pocztówkach i folderach reklamowych.

Cała wyspa to zastygła lawa po wybuchu wulkanu, która stworzyła poszarpane klify. Na klifach postawiono malownicze domy w pastelowo białych kolorach, ustawione ciasno na ich zboczach. Kontrast między bielą, a błękitem nieba i Morza Egejskiego jest niesamowity. Będąc na miejscu nie wiadomo na co patrzeć. Jakie dziwne zabudowania mają i jak oni tam mieszkają. Wygląda to wszystko jak jeden wielki labirynt. Część domów jest wykute w skale i to one najlepiej przetrwały ostatnie trzęsienie ziemi. Do obejrzenia są dwie słynne miejscowości Oia i Fira. Pierwsza uważana jest za jedno z piękniejszych miejsc na całej wyspie, a nawet w całej Grecji. To bardzo religijna wyspa, świadczy o tym niesamowita ilość kościółków i kapliczek – ponad 300 na około 7 tyś mieszkańców. Wiele młodych par wybiera właśnie Santorini i miejsce Kasteli na swój ślub, albo podróż poślubną. Fira to najważniejsze miejsce na wyspie. Znajduje się w zachodniej części wyspy, wisząca dosłownie nad 300 metrowym klifem. Widok z Firy na wysepkę Nea Kameni to prawdziwe arcydzieło, którego autorką jest sama natura. Santorini jest to niewątpliwe najpiękniejsza wyspa na świecie i sam ten tytuł został nadany przez Światowe Dziedzictwo Unesco…”

– Ania & Arek MyiNaszePodroze.pl