Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ania & Arek MyiNaszePodroze.pl / OSLO

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Ania & Arek MyiNaszePodroze.pl / OSLO
Ania & Arek MyiNaszePodroze.pl / OSLO

Ania & Arek MyiNaszePodroze.pl / OSLO

Zwykła rodzina mieszkająca w Norwegii od 20 lat. Na co dzień pracują prowadząc własną firmę, a w wolnej chwili jadą tam gdzie ich nogi poniosą… Ich pasją są podróże, poznawanie nowych miejsc, wędrówki górskie, wędkowanie, kulinaria i fotografia… Norwegia zainspirowała ich do zwiedzania każdego jej zakątka oraz innych części świata… Kochają Włochy, Grecję, Hiszpanie i Portugalię… Podróżowanie jest dla nich jak oddychanie bez którego nie da się żyć https://myinaszepodroze.pl

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Stolica, największe miasto w Norwegii, rozchwytywane przez turystów przez cały rok.

Byliśmy w Oslo setki razy i stwierdzamy, że jest inne bo nie ma tu tego wielkomiejskiego zgiełku Londynu, Rzymu, Lizbony czy Abu Dhabi. Dziś to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Europie. Położone u podnóża jednego z najdłuższych fiordów Oslo-fiorda – 107 km, otoczonego niewielkimi górami, na których aż roi się od malowniczych domków. Najładniejszy widok na miasto i okolice jest ze skoczni narciarskiej Hormenkollen. To właśnie na niej Adam Małysz tryumfował pięć razy, a potem na złoty medal zasłużył Kamil Stoch. Kolejnym niezwykłym punktem jest Park Vigelanda. Na jego obszarze 32 ha znajduje się ponad 200 rzeźb, wykonanych przez Gustava Vigelanda. Kolejne istotne miejsce to Pałac Królewski, a obecnie siedziba króla Haralda V. Rezydencja Królewska mieści się na głównej ulicy Oslo Karl Johans gate przy której znajduje się wiele reprezentacyjnych i ciekawych budynków. Nowoczesnym i kultowym obiektem autorstwa Snøhetta, wyłaniający się z wód Oslo-fiordu jest Operahuset. Jedyna opera na świecie, gdzie można chodzić po dachu. Na uwagę zasługuje również ekskluzywna dzielnica Aker Bryge, popularne miejsce na zakupy i rozrywkę, a także ekskluzywna dzielnica mieszkaniowa. Ciekawostka którą można dopisać do planu zwiedzania to szlak Jo Nesbø… miłośnicy książek słynnego norweskiego detektywa mogą przespacerować się jego ścieżkami np. słynną ulicą Harry’ego Hole na Sofies Gate 5. Co jeszcze…muzea na Bygdøy, w tym muzeum Wikingów, Frognerseteren z 1848 roku, wzgórze Grefsenkollen z przepięknym widokiem na miasto, rejs po niezliczonej ilości wysepek, których nie sposób dojrzeć z lądu oraz Twierdza Akerhus.”

Ania & Arek MyiNaszePodroze.pl

Oslo – stolica krainy fiordów

Oslo to dla wielu pierwszy kontakt z Norwegią. Zanim ruszymy na północ, by podziwiać fiordy, lodowce, góry i zorzę, warto lepiej poznać to miasto – stolica Norwegii ma wiele do zaoferowania turystom!

Norweska stolica nie jest tak zatłoczona i krzykliwa jak inne znane europejskie miasta, za to na turystów, którzy ją odwiedzą, czekają liczne atrakcje. Jeśli marzysz o odwiedzeniu Norwegii, zarezerwuj kilka dni na pobyt w Oslo. Nie będziesz żałować! Ania i Arek z bloga MyiNaszePodroze.pl traktują Norwegię jak swój drugi dom, w którym nawet powietrze pachnie inaczej. Oslo jest dla nich atrakcyjnym turystycznie miastem, w którym udało im się zobaczyć m.in. skocznię narciarską Hormenkollen, Park Vigelanda, w którym znajduje się ponad 200 rzeźb, operę Operahuset i luksusową dzielnicę Aker Bryge. Przespacerowali się także szlakiem Jo Nesbø – słynnego skandynawskiego autora kryminałów.

Wyjazd do Oslo – zakochaj się w Norwegii!

Jeśli marzy Ci się wycieczka do Oslo z Travel PP, możesz iść o krok dalej niż Ania i Arek z bloga MyiNaszePodroze.pl, bo w mieście znajdziesz także inne ciekawe atrakcje. Oslo można zwiedzać pieszo, na rowerze, można także udać się w rejs widokowy. Warte zobaczenia obiekty to m.in. Teatr Narodowy, Tjuvholmen (Wyspa Złodziei), Astrup Fearnley Museet (Muzeum Sztuki Nowoczesnej), twierdza Akerhus, Muzeum Łodzi Wikingów, Muzeum Kon-Tiki i Muzeum Fram. Oslo może okazać się idealnym wyborem na weekendowy city-break lub wstępem do zwiedzania reszty kraju.