Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ania & Arek MyiNaszePodroze.pl / KEFALONIA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Ania & Arek MyiNaszePodroze.pl / KEFALONIA

Ania & Arek MyiNaszePodroze.pl / KEFALONIA

Zwykła rodzina mieszkająca w Norwegii od 20 lat. Na co dzień pracują prowadząc własną firmę, a w wolnej chwili jadą tam gdzie ich nogi poniosą… Ich pasją są podróże, poznawanie nowych miejsc, wędrówki górskie, wędkowanie, kulinaria i fotografia… Norwegia zainspirowała ich do zwiedzania każdego jej zakątka oraz innych części świata… Kochają Włochy, Grecję, Hiszpanie i Portugalię… Podróżowanie jest dla nich jak oddychanie bez którego nie da się żyć https://myinaszepodroze.pl

"Kefalonia to jedna z wielu wysp greckich i największa na Morzu Jońskim położona u ujścia Zatoki Patraikos, pomiędzy wyspami Zakynthos i Lefkas.

Zgodnie z mitologią grecką, Kefalonia została nazwana na cześć króla z epoki paleolitu Kefalosa. Powierzchnia wyspy to ok. 780 km². Jest bardzo górzysta z pięknymi widokami i krętymi drogami, wyspa która przyciąga jak magnes. Krajobraz tego miejsca jest wręcz dziki. W odległości kilku kilometrów możesz zobaczyć zapierający dech w piersiach szczyt Ainos na wysokości 1600 m, z rzadką florą i fauną. Występują tu również rzadkie zjawiska geologiczne i jedne z najlepszych plaż i wód w całej Grecji, do tego piękne zachody słońca, weneckie zamki, malownicze szlaki turystyczne, sporty ekstremalne, miejsca archeologiczne, lokalne festiwale i lokalne przysmaki. Kefalonia jest miejscem, które łączy w sobie wszystko, o czym marzy turysta, a jednocześnie zachowuje spokój nieodkrytej wyspy. Co warto zobaczyć: Jaskinie Drogarati i Melissani, urocze wioski rybackie Agia Efimia i Assos oraz obowiązkowo Zatoka Myrthos.”

– Ania & Arek MyiNaszePodroze.pl