Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Angelika Barańska / CAPRI

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Angelika Barańska / CAPRI

"Najpiękniejsza i luksusowa wyspa w Zatoce Neapolitańskiej.

Kiedyś będąca częścią Półwyspu Sorrento. Egzotyczne i piękne wybrzeże, wystające z morza skały i wapienne jaskinie skłaniają do eksplorowania i lepszego poznania wyspy. Część osób decyduje się na rejs wokół Capri i odkrywanie m.in. Błękitnej Groty (Grotta Azzurra), a inni wybierają spacer jedną z tras widokowych. Wygodnym sposobem jest wjechanie kolejką na Capri Piazza Umberto I. Jest to główny plac wyspy, na którym znajdują się tarasy widokowe, bary i restauracje ze stolikami na zewnątrz. Z Piazzetta można się udać do portu Marina Piccola i „Skały Syren”. Natomiast po drugiej stronie wyspy, w Anacapri, wznosi się 600-metrowa góra Monte Solaro, z której rozpościera się wspaniały widok na rajską wyspę oraz Półwysep Sorrento. Biała zabudowa otoczona soczystą zielenią poprzecinana olbrzymimi skalistymi klifami tworzącym zbocze wyspy przepięknie prezentuje się na tle lazurowego morza. Przycumowane wokół łodzie i jachty sprawiają, że Capri robi wrażenie prawdziwie prestiżowego miejsca. Nie wiem czy wiecie, że stąd właśnie pochodzi popularna włoska sałatka Caprese, czyli pomidory z mozzarellą, listkami świeżej bazylii i oliwą z oliwek.”

– Angelika Barańska

Włoska wyspa Capri – miejsce jak z bajki

Egzotyczne plaże, lazurowa woda oraz dwa urocze miasteczka, bajeczne jaskinie i wapienne wzniesienia – tak w skrócie można opisać włoską wyspę Capri, czyli wymarzony kierunek na wakacyjny wyjazd.

Jeśli marzysz o urlopie w urokliwym miejscu, wypoczynku na pięknych plażach i wieczornych spacerach po klimatycznym miasteczku, Capri będzie idealnym miejscem na kilka dni wypoczynku i ładowania akumulatorów. Przekonała się o tym Angelika Barańska, która zdecydowała się na wyjazd na Capri z Travel PP. Jednym tchem wymienia atrakcje wyspy Capri i przekonuje, że tam nie można się nudzić. Być może również zdecydujesz się na wakacje na Capri?

Wycieczka na Capri z Travel PP – wymarzone włoskie wakacje

Capri kusi turystów wieloma atrakcjami. Angelika Barańska wymienia kilka z nich: Błękitna Grota, rejs wokół Capri, wjazd kolejką na Capri Piazza Umberto, spacer na szczyt niewielkiej góry, Monte Solaro (z której rozpościera się piękny widok), skaliste klify i urocze białe domki kontrastujące z lazurem morskiej wody. Tak piękne otoczenie sprawia, że można zapomnieć o wszystkich zmartwieniach, pracy i obowiązkach, aby po prostu cieszyć się chwilą obecną. Piękne otoczenie zachęca do spacerów lub wylegiwania się na plaży, a w restauracji koniecznie trzeba spróbować sałatki Caprese, która powstała właśnie na wyspie. Wycieczka na Capri może okazać się doskonałą odskocznią od codziennych obowiązków i sposobem na wymarzone włoskie wakacje, z których turyści wracają uśmiechnięci, opaleni i wypoczęci.