Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Angelika Barańska / AKROPOL

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Angelika Barańska / AKROPOL

"Ateny mają bardzo ciekawą historię i znane na całym świecie wzgórze Akropol.

Można na nie wejść (157 m n.p.m.), podziwiać dawne miejsce kultu religijnego i pozostałości zabytków starożytnej Grecji, ruiny świątyń i teatrów oraz niezwykły krajobraz dookoła. W zamian otrzymuje się zapierający dech widok na rozciągającą się na czterech wzgórzach stolicę Grecji, pasma górskie i Zatokę Sarońską. Sam spacer na Akropol jest równie niezwykły, zaczynając od bajecznego placu Monastiraki, a potem krążąc wąskimi uliczkami Plaki, aż pod mury olbrzymiej świątyni wybudowanej na cześć bogini Ateny – Partenonu. Mijaliśmy domy z odrapanymi drzwiami, które zdobią niezwykłe kołatki oraz klimatyczne restauracje i kawiarnie ze stolikami na zewnątrz. Po wielogodzinnym zagłębianiu się w dwu i pół tysiącletnią historię kultury europejskiej i światowej, w drodze powrotnej z największą przyjemnością zatrzymaliśmy się w jednej z knajpek, aby skosztować lokalnych przysmaków i wyjątkowej greckiej kawy. Dzień magiczny i wyjątkowy.”

– Angelika Barańska

Akropol – odwiedź słynne wzgórze Aten

Akropol to najpopularniejsza atrakcja podczas podróży do Grecji. Starożytne budowle położone na wapiennym wzgórzu robią ogromne wrażenie i pozwalają poczuć się tak jakbyśmy podróżowali w czasie.

Akropol to wzgórze górujące nad Atenami, na którym znajduje się kompleks starożytnych zabytków. W tym miejscu miała okazję wypoczywać Angelika Barańska, która podkreśla, że wycieczka na Akropol może stać się magicznym i wyjątkowym dniem spędzonym w atmosferze starożytnej kultury i wśród pięknych zapierających dech widoków. Ze wzgórza rozpościera się widok na Ateny i Zatokę Sarońską, co tylko dodaje wyprawie wyjątkowości.

Wycieczka na Akropol z Travel PP – wyrusz w podróż śladami historii

Ateny mogą być doskonałym pomysłem na kilkudniowy urlop czy city-break. Warto wówczas zagospodarować czas tak, by w naszym planie znalazła się wycieczka na Akropol z Travel PP. Angelika Barańska może to potwierdzić! Wyprawa na wapienne wzgórze rozpoczyna się na placu Monastiraki, biegnie uliczkami urokliwej dzielnicy Plaki i dociera aż pod świątynię Ateny – Partenon. 

Jednak Akropol ma nam do zaoferowania dużo więcej: Erechtejon, Teatr Dionizosa, Świątynia Asklepiosa oraz Odeon Heroda Attyka sprawią, że poczujemy się jak podróżujący w czasie, którzy wędrują śladami sprzed 2500 lat. To gratka dla każdego, kogo interesuje kultura i historia starożytności. Miejsce zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a pobyt na Akropolu zapada w pamięć i budzi zainteresowanie przeszłością. Może także stać się inspiracją lub stać się wyjątkowym miejscem na popołudniowy spacer.