Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Andrzej Ziółkowski / KAMCZATKA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Andrzej Ziółkowski / KAMCZATKA

Andrzej Ziółkowski / KAMCZATKA

Podróżnik, miłośnik natury i przygody. Pasjonat fotografii przyrodniczej. Od wielu lat próbuje dotrzeć w najdziksze miejsca naszej planety. Zagląda tam, gdzie nie dotarła cywilizacja – kajakiem, pontonem, konno… jak się da. Przemierzył kilka sympatycznych górek, nie tylko europejskich oraz miał szczęście bywać na rzekach Laponii, Patagonii, Syberii, Alaski, Afryki. Spenetrował kajakiem kilka fiordów norweskich i magiczne jezioro Bajkał. Udało się jemu także “pokonać” rzeki Egingoł i Selengę, pierwszy raz łącząc “kajakowo” jezioro Chubsugoł w Mongolii z Bajkałem. W zeszłym roku koordynował pierwszy polski trawers Mount Everestu!

"Podróżowanie po Kamczatce jest w pewnym stopniu loterią. Pogoda na tym „końcu świata” płata różne figle.

Pod tym względem przypomina troszeczkę fiordy norweskie , gdzie zdarzają się tygodnie, w czasie których możesz podziwiać jedynie mgłę, ewentualnie „delektować” się deszczem. Oczywiście jeśli tamtejsze Duchy Ci nie sprzyjają. Kiedy masz jednak fart i odsłoni się słoneczko masz wrażenie, że jesteś w pokoju pełnym nierzeczywistych fototapet. Kolory zdają się nienaturalne i przejaskrawione. Jesteś przekonany, że ktoś je „podrasował” fotoshopem. Z tym że, krajobraz przed tobą jest w stu procentach naturalny i jednak rzeczywisty. Istny raj dla miłośników fotografii przyrodniczej.”

– Andrzej Ziółkowski