Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Andrzej Ziółkowski / BAJKAŁ

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Andrzej Ziółkowski / BAJKAŁ
Andrzej Ziółkowski / BAJKAŁ

Andrzej Ziółkowski / BAJKAŁ

Podróżnik, miłośnik natury i przygody. Pasjonat fotografii przyrodniczej. Od wielu lat próbuje dotrzeć w najdziksze miejsca naszej planety. Zagląda tam, gdzie nie dotarła cywilizacja – kajakiem, pontonem, konno… jak się da. Przemierzył kilka sympatycznych górek, nie tylko europejskich oraz miał szczęście bywać na rzekach Laponii, Patagonii, Syberii, Alaski, Afryki. Spenetrował kajakiem kilka fiordów norweskich i magiczne jezioro Bajkał. Udało się jemu także „pokonać” rzeki Egingoł i Selengę, pierwszy raz łącząc „kajakowo” jezioro Chubsugoł w Mongolii z Bajkałem. W zeszłym roku koordynował pierwszy polski trawers Mount Everestu!

https://ostojaszamana.pl/

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Jest takie miejsce na Syberii, które nazwano 'Perłą Syberii'. To ogromne jezioro, leżące w południowej części tego regionu, które nosi nazwę BAJKAŁ.

Wszystko to co udało mi się wcześniej przeczytać i dowiedzieć o nim, było przesiąknięte zachwytem, majestatem i tajemniczością… dlatego wybrałem podróż kajakiem przez Bajkał – od krańca do krańca.
Jest to ogromny zbiornik wodny, otoczony z wszystkich stron masywami górskimi. Ponad 600 kilometrów długości i do 80 kilometrów szerokość. Linia brzegowa ma ponad 2000 kilometrów, a głębokość dochodzi do 1637 metrów, co czyni go najgłębszym jeziorem świata. Jest także najstarszym jeziorem, gdyż jego wiek szacuje się na 25 milionów lat. Góry otaczające Bajkał, są momentami wyższe od naszych Tatr. Mają po 2-3 tys. metrów, a skaliste pionowe brzegi wpadają bezpośrednio do wody, tworząc niepowtarzalne krajobrazy.
Przezroczystość wód Bajkału jest nieprawdopodobna. Miejscowi twierdzą, że na głębokości 30 metrów można dostrzec kopiejkę. Teorie naukowe twierdzą , że to za sprawą pewnego skorupiaka o nazwie episzura (1,5 mm), filtrującego wodę, a występującego wyłącznie w tym akwenie. Bezpośrednio do Bajkału wpada 460 rzek, a woda w jeziorze jest bardzo zimna. Średnia temperatura waha się w granicach 4st.C Jednakże istnieje obowiązek przynajmniej jednej kąpieli, jeśli ktoś ujrzał Bajkał po raz pierwszy… ”

– Andrzej Ziółkowski

Jezioro Bajkał – perła Syberii

Bajkał to największe, najstarsze i najgłębsze jezioro na świecie otoczone przez wysokie górskie szczyty. Zobaczenie go na żywo to nie lada gratka dla podróżników i wycieczka nad Bajkał to marzenie wielu z nich.

Jezioro Bajkał znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest domem wielu gatunków roślin i zwierząt. Aż 80% z nich to gatunki endemiczne, czyli występujące tylko w tym jednym miejscu na świecie! Do ciekawszych należy bez wątpienia foka słodkowodna (nerpa bajkalska). Andrzej Ziółkowski prowadzący stronę ostojaszamana.pl podróżnik i pasjonat przyrody, miał okazję przeżyć wyjazd nad Bajkał, a nawet przepłynął jezioro kajakiem. Potwierdza to, co miejscowi wiedzą od dawna – Bajkał to jezioro magiczne, pełne tajemniczej aury, które turystów przyciąga jedynym na świecie ekosystemem i niesamowitymi widokami.

Wycieczka nad Bajkał z Travel PP – kierunek dla kochających dziką przyrodę

Jeśli lubisz dalekie wyprawy w miejsca, w których możesz podziwiać piękno przyrody bez tłumów turystów, stań oko w oko z potęgą Bajkału. Jezioro jest samo w sobie ogromną atrakcją turystyczną, a pływanie kajakiem czy piesze wędrówki to najpopularniejsze sposoby spędzania czasu w tym miejscu. Na jeziorze jest rozmieszczonych aż 27 wysepek, a pobliskie miasta – Irkuck oraz Listwianka – stanowią doskonałą bazę wypadową dla turystów. Dużą atrakcją jest także wyspa Olchon, Step Tażerskij oraz Skansen w Talcy. Wycieczka nad Bajkał z Travel PP, którą wybrał Andrzej Ziółkowski, będzie spełnieniem marzeń każdego, kto kocha góry, jeziora i dziką przyrodę.