Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Andrzej Ziółkowski / AŁTAJ

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Andrzej Ziółkowski / AŁTAJ

Andrzej Ziółkowski / AŁTAJ

Podróżnik, miłośnik natury i przygody. Pasjonuje się fotografią przyrodniczą. Od wielu lat próbuje dotrzeć w najdziksze miejsca naszej planety. Zagląda tam, gdzie nie dotarła cywilizacja – kajakiem, pontonem, konno… jak się da. Przemierzył kilka sympatycznych górek, nie tylko europejskich oraz miał szczęście  bywać na rzekach Laponii, Patagonii, Syberii, Alaski, Afryki. Spenetrował  kajakiem kilka fiordów norweskich i  magiczne jezioro Bajkał.  Udało się jemu także „pokonać” rzeki Egingoł i Selengę, pierwszy raz łącząc „kajakowo” jezioro Chubsugoł w Mongolii z Bajkałem. W zeszłym roku koordynował pierwszy polski trawers Mount Everestu!

https://ostojaszamana.pl/

 

"Na Ałtaj przyjeżdżają ludzie z całej Rosji (i nie tylko), aby odnaleźć spokój, równowagę i nową drogę życiową.

W Rosji pełni trochę rolę naszych Bieszczad z lat 60-tych. Jeśli chodzi o przeżycia, które najbardziej zapadają w pamięci, to z pewnością jest to moment, kiedy nasz towarzysz ginie na wyprawie – a były i takie przypadki. Najbardziej emocjonującą wyprawę przeżyłem w Irian Jaya – samotne podróżowanie w najdzikszej części naszej planety, wśród ludożerców, którzy nadal kultywują ten „zwyczaj”. Można powiedzieć, że tam poległem, gdyż nie udało mi się osiągnąć zaplanowanego celu i ledwo uszedłem z życiem. Jednak miejsce, które mnie najbardziej urzekło, to własnie Ałtaj. Miejsce w moim odczuciu magiczne na skalę światową. Oprócz niesamowitej, dzikiej przyrody, jest to mekka szamanizmu syberyjskiego. Źródło magii, tajemnic, starożytnych kultur i niesamowitej energii ziemskiej.

– Andrzej Ziółkowski