Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Agnieszka Werecha / WENECJA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Agnieszka Werecha / WENECJA

"Wenecja to nie miasto. Wenecja to stan umysłu. Karnawałowa atmosfera i romantyczny nastrój ciągle unoszą się w powietrzu.

Chłoniesz je z każdym oddechem. Wenecka Laguna kusi licznymi wysepkami, do których dopływają maleńkie motorówki i większe vaporetti. Ulice pełne wody zmuszają do długich spacerów. Dziesiątki zakamarków tylko czekają, aż się nimi zachwycisz. Latem wypalona słońcem, zimą otulona mgłą. Wystarczy, że zejdziesz z turystycznej ścieżki, a odkryjesz w Wenecji coś więcej. To jak z ulubioną książką, którą kolejny raz czytasz od początku i za każdym razem zauważasz coś nowego. Wenecja jest tajemnicą, której nie sposób odkryć w ciągu zaledwie kilku godzin czy dni. To przystań, do której chcesz wracać.”

– Agnieszka Werecha

Wenecja – miasto jedyne w swoim rodzaju

Włoskie miasto kojarzące się z karnawałem i gondolami, czyli Wenecja, jest rozpoznawana przez wszystkich. Czy warto skusić się na spędzenie kilku dni w tym niesamowitym mieście? Agnieszka Werecha twierdzi, że tak!

Wenecka Laguna zachwyca klimatycznymi wysepkami, niesamowitymi zabytkami i kawiarniami, w których można wypić pyszną kawę w pobliżu weneckiego kanału. To miasto sprzyja niespiesznym spacerom i sprawia, że chce się chłonąć jego atmosferę, a później wracać, bo kilka dni na nacieszenie się Wenecją to za mało. Agnieszka Werecha przekonuje, że Wenecja jest otulona romantyczną, karnawałową aurą, która potrafi oczarować każdego turystę.

Zakochaj się w Wenecji! Wycieczka do Wenecji z Travel PP

Wyjazd do Wenecji z Travel PP to doskonały pomysł na city-break, przystanek w czasie dłuższej podróży lub leniwy urlop. Włoskie miasto przyciąga wielbicieli zabytków oraz tych, którzy po prostu chcą miło spędzić czas w wyjątkowym miejscu. Jeśli zdecydujesz się na wycieczkę do Wenecji, koniecznie odwiedź kilka najbardziej rozpoznawalnych miejsc: Pałac Ca’ Rezzonico, pałac Dożów, Most Westchnień, Ca’ d’Oro czy Teatro La Fenice. Jeśli masz więcej czasu, warto pójść na plażę Lido di venezia lub popłynąć promem na wyspę Murano znaną z produkcji szkła. Alternatywą jest wyspa Burano znana z kolorowych domków. Obowiązkowo trzeba popłynąć gondolą! Wenecja zachwyci każdego, kto lubi klimatyczne miejsca i chce zwolnić tempo, by zachwycić się otoczeniem. Wypoczynek w tym mieście może okazać się świetną odskocznią od codzienności.