Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Agnieszka Lisiecka & Jarek Nowakowski / ATENY

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Agnieszka Lisiecka & Jarek Nowakowski / ATENY
Agnieszka Lisiecka & Jarek Nowakowski / ATENY

Agnieszka Lisiecka & Jarek Nowakowski / ATENY

Para „niedzielnych” podróżników, którzy pod szyldem autorskiego bloga neverenedingtravel.pl starają się każdą wolną chwilę spędzić na odkrywaniu świata. Zjeździli razem większość Europy, byli również w Tajlandii, Wietnamie ale zakochani są bez pamięci w Islandii, którą odwiedzili już 2 razy objeżdżając wyspę dookoła, mieszkając w samochodzie, kąpiąc się w dzikich, gorących źródłach i biwakując w bezludnych częściach kraju ognia i lodu.
Ich podróże można śledzić również na Instagramie: @neverendingtravel.pl

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


„Na pierwszym miejscu naszej subiektywnej listy nieznanych miejsc w Atenach jest Anafiotika. Mówi się o niej, że to "wyspa bez dostępu do morza."

Ta cudowna oaza spokoju znajduje się na Place tuż obok Akropolu. Powstała podczas budowy Pałacu Królewskiego (dzisiaj Parlamentu) za czasów Ottona I Wittelsbacha. Budowniczy z greckiej wyspy Anafi po godzinach pracy przy pałacu, stawiali dla siebie białe domki utrzymując je w stylistyce znanej z ich rodzinnych stron – Cyklad – białe ściany, niebieskie okiennice, jasne chodniki, wąskie uliczki, a wszystko czyste i bardzo przytulne w odbiorze. Stolicę Grecji polecamy na weekendowy city break!

– Agnieszka Lisiecka & Jarek Nowakowski

Ateny – wyjątkowe miejsce na wypoczynek dla fanów historii

Jeśli lubisz wypoczynek w miastach lub chętnie wyruszasz na tzw. city-breaki, wycieczka do Aten z Travel PP będzie świetnym wyborem. Mnóstwo zabytków i klimatycznych uliczek sprawia, że Ateny potrafią oczarować każdego.

Agnieszka Lisiecka & Jarek Nowakowski prowadzą blog neverenedingtravel.pl i uwielbiają podróże. Jednym z miejsc, które odwiedzili, były słoneczne Ateny. Najbardziej urzekła ich Anafiotika, czyli malownicza dzielnica pełna białych domków z niebieskimi okiennicami, od której najlepiej rozpocząć zwiedzanie. Oboje blogerzy polecają Ateny na weekendowy city-break, czyli krótki wypoczynek w innym mieście. Co jeszcze warto zobaczyć w Atenach?

Wyjazd do Aten z Travel PP – wymarzony klimatyczny city-break

Klimatyczna stolica Grecji jest jedną z najchętniej odwiedzanych w Europie. Ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Agnieszka Lisiecka & Jarek Nowakowski już się o tym przekonali! Podczas pobytu w Atenach warto zobaczyć Akropol, dzielnicę Plaka, Narodowe Muzeum Archeologiczne, port w Pireusie i Wzgórza Filopapus. Wieczory można spędzić w greckich tawernach, gdzie można spróbować lokalnych specjałów: baklavy, souvlaki czy mossaki po całodziennym zwiedzaniu z pewnością będą smakować wyśmienicie. Ateny to doskonały kierunek podróży dla każdego, kto lubi poznawać miejsca z historią i jest zafascynowany kulturą śródziemnomorską. Jednak jeśli city break to dla Ciebie po prostu leniwe spacery po klimatycznych uliczkach lub imprezy do białego rana, również będziesz się tam dobrze bawić.