Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Incentive w krainie baśni z tysiąca i jednej nocy

Nasi klienci wprost marzyli o tygodniowym integracji i odpoczynku nad oceanem i wieczornym clubbingu, dlatego Agadir był dla nich idealnym miejscem. Tam też poznali atmosferę współczesnego Maroka.

Mieszkali w położonym przy plaży i w otoczeniu niezapomnianych widoków Riu Tikida Dunas. Hotel w pełni wyposażony w udogodnienia i dodatkowe usługi, w tym bardzo urozmaicony program rozrywkowy, baseny i prywatną plażę, pozwolił całej naszej grupie w pełni odpocząć i zrelaksować się.

Chętni zagłębienia się w marokańską historię i tradycję udali się na zorganizowaną wycieczkę m.in. do położonego w środku kraju czerwonego miasta Marakesz. W drodze poznając takie atrakcje jak wspinające się na drzewa Arganowe marokańskie kozy. Pestki owoców tych drzew zawierają wykorzystywany w medycynie i przemyśle kosmetycznym arganowy. Tradycją marokańskich Berberów jest wytwarzanie oleju z tych pestek, które wcześniej są nadtrawione i wydalone przez wspinające się kozy. Na południu, w regionie Sus, rośnie około 21 milionów drzew arganowych.

Prawdziwe uznanie zdobyło serce Marrakeszu i jego najsłynniejszy plac miejski Jemaa El Fna.

Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, w ciągu dnia przyciąga stoiskami z sokami ze świeżych owoców i kramikami z pamiątkami.

Natomiast prawdziwie tłoczno i klimatycznie robi się tu dopiero po zmierzchu, gdy miejsce wypełnia się stoiskami z jedzeniem, zaklinaczami węży, muzykami, tancerzami i sprzedawcami.

W bezpośrednim sąsiedztwie tego słynnego placu stoi najwspanialszy minaret królestwa oraz podobno całej Afryki – Meczet Kutubija (Meczet Księgaży) i jest jednym z najpiękniejszych przykładów sztuki marokańskiej XII wieku.

Grupa zwiedziła również jedną z najpiękniejszych rezydencji w mieście Pałac El-Bahia.

Marrakesz często jest nazywany miastem-ogrodem, dlatego że jedną z głównych jego atrakcji są zielone oazy rozrzucone po całym głośnym i zatłoczonym mieście. Odwiedzając jeden z nich Le Jardin Secret przy Rue Mouassine jest możliwość poznania typowego, czterostronnego islamskiego ogrodu i jego znaczenia kulturowego.

W końcu ogród jest oazą i metaforą raju. I tak właśnie czuła się grupa naszych klientów incentive, która przez 7 dni odkrywała główne atrakcje bajecznego Maroka.

autorka: Karolina Budzyńska
Incentive Travel Coordinator i Ekspert podróży TPP
skontaktuj się z nią: karolina.budzynska@travelpp.dkonto.pl

[offer_bar text=”Chcesz wyjechać na taką wycieczkę?” link=”https://www.travelpp.dkonto.pl/incentive-travel” btn=”Sprawdź jak!”]

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!