Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Gruzińska Przygoda

Po przylocie do Kutaisi grupa naszych Klientów incentive travel udała się do Mcchety, pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji.

Położone przy ważnym trakcie handlowym łączącym Morze Czarne z miastami na wybrzeżu kaspijskim miasto istniało już w głębokiej starożytności. Przez kilka wieków Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii. Rezydujący w niej król Mirian III w 317 r. przyjął chrześcijaństwo, dlatego też później była ona siedzibą najwyższych władz Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego. Nasi Klienci zwiedzili Monastyr Dżwari z którego roztacza się przepiękny widok na Mcchetę i jej zabytki.

Następnie wszyscy udali się do Katedry Sweti Cchoweli, która przez stulecia była miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji i według legendy złożona jest tam szata Chrystusa.

Mccheta wpisana została na listę UNESCO. Wieczorem odbyła się regionalna kolacja powitalna w Dzveli Sakhli-Old House, w Tibilisi, która wszystkich uczestników wyjazdu firmowego wprawiła w doskonały nastrój.

Drugi dzień wycieczki grupowej rozpoczął się od zwiedzania Świątyni Metechi z XIII w oraz murów obronnych Narikala z IV wieku, z których rozciąga się widok na miasto i rzekę Mtkvari.

Następnym punktem pobytu grupy w stolicy Gruzji były mieszczące się w piwnicach o orientalnej architekturze tradycyjne łaźnie siarkowe Abanotubani, Muzeum Narodowe, w którym eksponowane jest Złoto Kolchidy, Aleja Rustawelego, Plac Meidana, Ulica Sharden, Plac Wolności, a na koniec kolacja w Quartuli Sakhli-Georgian House.

Trzeciego dnia grupa Klientów incentive travel udała się autokarem do Sighnaghi. W drodze wizytując klasztor Bodbe, gdzie znajduje się grobowiec Św. Nino, która sprowadziła Chrześcijaństwo do Gruzji.

Kolejnym punktem wakacyjnego wyjazdu firmowego było Sighnaghi, jedno z najmniejszych miast w kraju, z pięknym widokiem na dolinę rzeki Alzani, opierającego się na produkcji wina i tradycyjnych dywanów.

Atrakcją miejsca była degustacja wina i lunch u lokalnej rodziny w Sighnaghi. Specjalnie przygotowano „gruziński stół” i pokaz z przyrządzania tradycyjnych słodyczy „churchkhela” oraz chleba „lavashi”. Następnie grupa przejechała do składającej się z domu letniego i winnicy, rezydencji księżniczki Chavchavadze w Tsinandali.

Powrót do Tibilisi był ostatnim punktem pełnego atrakcji dnia.

Rano czwartego dnia wyprawy do Gruzji, Klienci wycieczki grupowej wyruszyli w kierunku Stepancminda (Kazbegi).  Po drodze zwiedzili malowniczą twierdzę Ananuri (XVI w.), która znajduje się nad rzeką Aragvi.

Następnym punktem wyjazdu szytego na miarę była Gruzińska Droga wojenna. Pod tym złowrogim określeniem kryje się malownicza trasa biegnąca w poprzek Wielkiego Kaukazu. Obfituje ona we wspaniałe widoki, jak i zabytki gruzińskiej cywilizacji.

Podróż przez przełęcz Krzyżową (2379 m) po drodze źródło mineralne, które zaprowadziło do Stepancminda (Kazbegi).

Następnie grupa wjechała  do Kościoła Najświętszej Trójcy Gergeti (2170 m.n.p.m). Pogoda dopisała, a wszystkim ukazał się fascynujący widok na jeden z najwyższych szczytów Gruzji górę Kazbek (5033 m.n.p.m).

Po tych emocjach wszyscy udali się na kolację i nocleg w Gudauri.

Kolejnego, piątego dnia rano wyjeżdżając z Gudauri grupa zatrzymała się w Gori, gdzie urodził się Stalin i do tej pory stoi jego rodzinny dom i prywatny pociąg.

Następnie Klienci przejechali pod wysokie wzgórze, w celu odwiedzenia pozostałości starożytnego miasta skalnego z VII w p.n.e. – Uplisciche. To tam zatrzymywały się karawany podążające Jedwabnym Szlakiem.

Następnie nastąpił przejazd przez Akhaltsikhe do Kutaisi, drugiego co do wielkości miasta w Gruzji.

Gdzie po zwiedzaniu Katedry Bagrati i Akademii Gelati, odbyła się kolacja w Papavero.

Szósty dzień Gruzińskiej Przygody wakacyjnego wyjazdu firmowego rozpoczął się zwiedzaniem jaskini Sataplia, w której odkryto ślady dinozaurów. Jaskinia ma 900 metrów długości, 10 metrów wysokości, 12 metrów szerokości oraz formacje stalaktytów i stalagmitów.

Następnie grupa udała się w kierunku Batumi, gdzie odwiedziła m.in. ogród botaniczny z florą Azji, Australii, Meksyku, Ameryki Północnej, Południowej, strefy śródziemnomorskiej i Kaukazu. Batumi to nowoczesne miasto z widokiem na Kaukaz, tropikalną roślinnością, ciepłym Morzem Czarnym, które zachęca do wypoczynku.

Ostatnim, siódmy dzień upłynął wszystkim na zwiedzaniu Placu Piazza, skweru Era i starej części bulwaru.

Następnie wyjazd w Góry Adjara z najpiękniejszym wodospadem Gruzji – Machunceti i mostem Queen Tamara oraz kolacja pożegnalna w Adjaruli Sakhli.

W tym momencie zakończyła się Gruzińska Przygoda jednego z naszych grupowych Klientów, który już planuje z nami kolejny wyjazd…

autorka: Karolina Budzyńska
Incentive Travel Coordinator i Ekspert podróży TPP
skontaktuj się z nią: karolina.budzynska@travelpp.dkonto.pl

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!