Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Fidzi, czyli mój mały, prywatny raj na ziemi ???

Fidżi państwo Oceanii, położone na ponad trzystu tropikalnych wyspach i wysepkach, które są domem dla najszczęśliwszych ludzi na świecie.

Prywatne wyspy, najlepsze kurorty i uzdrowiska, kulinarna specjały dla najbardziej wyszukanego podniebienia oraz podwodny świat raf koralowych, witają każdą spragnioną odpoczynku i oderwania się od pędzącej reszty świata, osobę. Białe piaszczyste plaże i krystalicznie czyste wody oceanu przyciągają z najdalszej części świata spragnionych prawdziwego chilloutu.

Film „The Time of My Life” 

???

My wybraliśmy trzecią co do wielkości wyspę Taveuni. Zwana Wyspą Ogrodową z powodu bujnej dżungli, wspaniałych plaż, zacisznych wodospadów i niezwykłej przyrody, w której można się prawdziwie zanurzyć. A nasz domek stał się małym, prywatnym rajem i bazą wypadową podczas codziennych wycieczek w głąb wyspy.

Największy dylemat na Taveuni, to codzienny wybór między ochłodzeniem się pod wodospadem w sercu tropikalnej dżungli, czy orzeźwienie pod falami w słynnych na całym świecie miejscach nurkowych 😉

Bouma National Heritage Park to nadmorskie lasy i dżungla, które stanowią 80% całkowitej powierzchni wyspy. To tu znajdują się najbardziej znane wodospady na Fidżi – Tavoro (Bouma) Falls. Fenomenalne widoki i kąpiel w naturalnych basenach ze słodką wodą sprawią, że dodatkowy wysiłek związany z dotarciem do wodospadów, okazuje się prawdziwą przyjemnością.

Na samym końcu wschodniego wybrzeża Taveuni znajduje się Lavena Coastal Walk. Zaczynający się od zapierającej dech w piersiach plaży, aby wkrótce zanurzyć się w prawdziwej dżungli. W środku, której o naszych uszu docierają dźwięki wydawane przez rzadkie rodzime ptaki. A przeprawa między wysokimi skałami w głębokim wąwozie wodnym, pozwala odkryć zaciszne wodospady w górze rzeki.

Poszukający prawdziwych wrażeń, mogą wybrać się na wycieczkę do Des Voeux Peak, trzeciej najwyższej góry Fidżi. Przeprawa przez dżunglę przypominającą coś na wzór Parku Jurajskiego. Hipnotyzujące widoki i jezioro kraterowe Tagimaucia na wysokości 823 m n.p.m.

Taveuni słynie ze światowej sławy miejsc nurkowych. The Rainbow Reef i Somosomo Straits są w rankingu dziesięciu najlepszych na świecie. Ciepłe tropikalne wody, żywe koralowce i ponad 1500 gatunków ryb, które zapewniają wrażenia i wspomnienia na całe życie.

Naśladując lokalne zwyczaje dzieci z wioski w naturalnym parku rozrywki Waitavala, można zjechać kaskadą wodną na zjeżdżalni skalnej. Kolejne niesamowite przeżycie w tym tropikalnym raju.

Do tego można rozkoszować się smakowitą przygodą w niebiańskim Sanktuarium Gaiatree. Zapierające dech w piersiach widoki na wzgórza, wycieczka po rozległym ekologicznym ogrodzie.

Cała wyspa to cud natury, niemożliwy do opisania. Natomiast smak kokosa, imbiru, soku z papai oraz sarong i bula shirt będą już zawsze kojarzyły mi się z niebiańskimi chwilami szczęścia na Taveuni.

– Monika Polkowska

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!