Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Budapeszt na weekend

Miejsce dla miłośników wiekowej architektury, dobrej kuchni, zabawy i aktywnego wypoczynku.

Jedno miasto, a każdy znajdzie w nim coś dla siebie: kościoły, synagogi, muzea i mosty… Do tego węgierska kuchnia kojarzona głównie z mało lekkimi, pikantnymi potrawami i dużą ilością papryki. Trzeba spróbować tamtejszych kiełbas czy zupy gulaszowej oraz słynnych słodyczy. Wyśmienite węgierskie desery takie jak tort Dobosa, strucle i naleśniki z orzechami włoskimi, oblane sosem czekoladowym. Do tego pyszna kawa i wino serwowane w pięknych starodawnych kamienicach z historią.

Dawna dzielnica żydowska Erzsébetváros to centrum życia nocnego w Budapeszcie. Wypełniona barami, pubami i restauracjami z kuchnią z całego świata. Klimatyczne miejsce tętniące życiem i młodymi ludźmi, gdzie panuje doskonała atmosfera i zabawa.

Najpiękniejsze widoki są ze wzgórza Gellerta i ze starej części Budapesztu – Budy. Do tego koniecznie trzeba zobaczyć widokowy i fotogeniczny Most Łańcuchowy.

W stolicy Węgier można spędzać czas bardziej aktywnie np. eksplorować jaskinie. Jest także wykorzystywany niegdyś jako piwnica i magazyn na wino Labirynt. Wizyta w nim to niesamowite przeżycie dla miłośnika historii w każdym wieku. Codziennie po godz. 18:00 gaszone są światła i zwiedzanie odbywa się ze specjalnymi lampami oliwnymi.

Z Polski najlepiej dostać się samolotem, niecałe półtorej godziny, a od października latają też samoloty z Poznania.

autor: Agnieszka Pawlak – Specjalista ds. turystyki katalogowej i podróży szytych na miarę Travel PP
agnieszka.pawlak@travelpp.dkonto.pl

[offer_bar text=”Chcesz wyjechać na taką wycieczkę?” link=”https://www.travelpp.dkonto.pl/podroze-szyte-na-miare/” btn=”Sprawdź jak!”]

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!