Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Brazylia incentive travel

Pierwsza część dziesięciodniowego brazylijskiego wyjazdu incentive to odkrywanie boskiego Rio de Janeiro, w którym to odbywają się huczne karnawały, są niesamowite plaże, a nad panoramą miasta wznosi się słynna na całym świecie figura Chrystusa Odkupiciela.

Dla naszych klientów zawsze wybieramy najlepsze lokalizacje, dlatego grupa incentive mieszkała w hotelu Hilton Rio De Janeiro Copacabana, przy plaży Arpoador, W pobliżu Muzeum Indian i 4 km od Góry Corcovado.

Już drugiego dnia w ramach zwiedzania miasta wjechaliśmy na 396 metrową górę – Głowa Cukru.

Ze szczytu której można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na zatokę Guanabara i panoramę miasta. A po lunchu w 120 letniej Confeitaria Colombo z degustacją caipirinha, czyli popularnego brazylijskiego drinka na bazie limonek, cukru trzcinowego i Cachaca odkrywaliśmy dalszą, historyczną część miasta.

Spacerując Praça General Tiburcio przy plaży Praia Vermelha, napotkaliśmy pomnik F.Chopina!

Uwieńczeniem dnia pełnego wrażeń była kolacja w restauracji Marius na Copacabanie. Sam jej wystrój z motywami morskimi przeplatany jest zabytkowymi artefaktami z brazylijskiej przeszłości robił niesamowity klimat. W menu używane są wyłącznie najwyższej jakości składniki pochodzenia ekologicznego. Nie bez powodu Marius Degustare znalazła się na  827 stronie bestsellerowej książki Patricii Schultz „1000 miejsc do zobaczenia, zanim umrzesz”.

Kolejny dzień to Jeep safari do jednego z siedmiu nowych cudów świata Corcovado z 38-metrowym pomnikiem Chrystusa Odkupiciela oraz do największego, sztucznie zasadzonego lasu miejskiego na świecie. Słynącego z kawowca, wysokich palm, drzew bochenkowych, wielu tras oraz wysokiego ponad 30-metrowego wodospadu Cascatinha, czyli Parku Tijuca.

Tego dnia lunch zjedliśmy w samym centrum Rio w Restauracji Cais Oriente. Natomiast kolację w Assador Rio’s barbeque z niezapomnianym widokiem na Górę Cukru.

Podczas pobytu w Rio zajrzeliśmy też na Santa Teresę, dzielnicę bohemy i brukowanych uliczek.

Widzieliśmy 215 stopniowe schody Escadaria Selaron autorstwa chilijskiego artysty Jorge Selarona. Udekorowane są one płytkami ceramicznymi ze wszystkich stron świata, znalazła się również płytka z Warszawy. Jorge modyfikował  je aż do swojej śmierci, a obecnie jest to atrakcja turystyczna i miejsce objęte ochroną.

W połowie wyjazdu, tj. czwartego dnia przenieśliśmy się 160 km od Rio do miejscowości Angra dos Reis. Nasza rezydencją był  i Hotel – Villa Galle All Inclusive.

Costa Verde czyli zielone południowe wybrzeże to wyjątkowy region wyspami i ponad 50 plażami, tworzącymi jedną z najbardziej znanych zatok w Brazylii. Atrakcją są tu przejażdżki łodzią lub szkunerem oraz najpiękniejsze plaże z krystalicznie czystą wodą i białym piaskiem.

W programach wizyty w Brazylii umieszczamy również takie atrakcje jak: nauka samby w Rio de Janeiro, chillout na plaży Copacabana, wjazd na słynne wzgórze Corcovado na którym znajduje się figura Chrystusa Zbawiciela, ekscytująca wycieczka łodzią do wodospadów Iguacu, wypoczynek na jednej z tropikalnych wysp, pokaz capoeiry, wieczór bossanowy w Rio, czy wizyta na plantacji kauczuku…

Seja bem vindo ao Brasil!

Autor: Marcin Kruś

Pilotuje grupy incentive Travel PP na całym świecie.

[offer_bar text=”Chcesz wyjechać na taką wycieczkę?” link=”https://www.travelpp.dkonto.pl/incentive-travel” btn=”Sprawdź jak!”]

 

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!