Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Bliskie spotkanie z Ojcem Chrzestnym – prima parte

Na Sycylii mieszkaliśmy w  Letojanni, w małym kameralnym hotelu Da Peppe z przyjazną i rodzinną atmosferą. Miasteczko jest świetną bazą wypadową do zwiedzenia najatrakcyjniejszych części wyspy.

Najbardziej znanym zabytkiem tego uroczego zakątka jest neogotycka katedra San Giuseppe z cennymi dziełami sztuki.

Do tego gwarancja pięknej słonecznej pogody i nieodczuwalna temperatura powietrza, ze względu na otaczające wyspę Morze Śródziemne. I oczywiście wspaniała regionalna kuchnia!

Zwiedzanie zaczynamy od pobliskiej Taorminy. Zjawiskowo piękny kurort w północno-wschodniej części wyspy. Istne dzieło sztuki i natury położone na zboczu wzgórza Monte Tauro.

To przede wszystkim dobrze zachowany teatr grecki z III w.p.n.e. (!), w scenerii turkusowego morza i aktywnego wulkanu Etna.

Poznawanie miasta zaczynamy od głównej ulicy Corso Umberto i odchodzących od niej uliczek wypełnionych artystami. Dużą atrakcją jest punkt widokowy Terrazza Sul Mare, skąd możemy podziwiać piękne wybrzeże.

I przysłowiowa wisienka na torcie, czyli Isola Bella malutka wyspa i rezerwat przyrody u stóp Taorminy, często określana perłą morza jońskiego.

Kolejne miasto na naszej liście to Savoca, do którego przyciągnęła nas oczywiście historia związana z filmem „Ojciec Chrzestny”. Jedziemy serpentynami z zapierającym dech widokiem na morzem. Przekraczając bramy miasteczka już czujemy jego atmosferę i wszechobecną sycylijską sjestę.

Niskie murowane budynki przytulone do skał, rozgrzane słońcem, wąskie brukowane uliczki, zapach cytrusów i przemykające co chwila koty.

Na koniec pamiątkowe zdjęcie przy Barze Vitelli i możemy jechać dalej. Tu nakręcono scenę, w której Michael Corleone prosi ojca Apolloni, swojej przyszłej żony, o pozwolenie widywania się z córką. Wnętrze baru, przypomina muzeum pełne pamiątek związanych z dziełem Coppoli.

cdn…

autor: Agnieszka Nowak
Specjalista ds. turystyki katalogowej TPP
agnieszka.nowak@travelpp.dkonto.pl

[offer_bar text=”Chcesz wyjechać na taką wycieczkę?” link=”https://www.tui.travelpp.dkonto.pl/?klik=cta_blog&info=blog” btn=”Sprawdź ofertę!”]

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!