Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Inspirator TPP

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Weronika Wilkanowska / VALLDEMOSSA

Weronika Wilkanowska / VALLDEMOSSA

Studentka pierwszego roku Stosunków Międzynarodowych, która marzy o podróży kulinarnej po Azji. Miłośniczka dobrego kina, sztuki, koszykówki, gotowania oraz kultury azjatyckiej i hiszpańskiej. Powszechnie kojarzona z wiecznego podróżowania do Hiszpanii, od niedawna zafascynowana także zwiedzaniem zakamarków największych europejskich miast i ich muzeów.

"Valldemossa to niewielka i jedna z najpiękniejszych miejscowości na Majorce, która zyskała sławę dzięki Fryderykowi Chopinowi.

Kompozytor dotarł tam w pierwszej połowie XIX wieku wraz ze swą kochanka Georges Sands, aby leczyć gruźlicę w zaciszu murów klasztoru kartuzów. Spacerując po wąskich uliczkach Valldemossy przyozdobionych wielobarwnymi kwiatami ma się wrażenie, ze czas się zatrzymał. Po wędrówce po zakamarkach miasteczka polecam zajść do jednej z miejscowych cukierni, aby spróbować lokalnego przysmaku coca de patata.”

– Weronika Wilkanowska