Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Inspirator TPP

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Ula Ruszajznami.com / TRÓJWIEŚ BESKIDZKA

Ula Ruszajznami.com / TRÓJWIEŚ BESKIDZKA

Podróżują, zwiedzają, szukają ciekawych miejsc w składzie 2+3, nie ruszając się w zasadzie za granice Polski, a swoje przygody opisują na www.ruszajznami.com i www.facebook.com/ruszajznami

"Trójwieś Beskidzka, czyli Istebna, Jaworzynka i Koniaków, to miejsce do którego od lat wracamy i wracać będziemy, po prostu zauroczyły nas te wioski malowniczo rozsiane na łagodnych stokach Beskidu Śląskiego.

Koniaków, oprócz słynnych na całym świecie koronek, oferuje przepiękną panoramę na Beskid Śląski, Żywiecki, Małą Fatrę i Tatry, z górującej nad wsią Ochodzitej, a także spotkania z kulturą pasterską, jej tradycjami i smakami w Centrum Pasterskim. Z Jaworzynki można na chwilę „skoczyć” do sąsiadów, tu spotykają się granice Polski, Czech i Słowacji (tzw. Trójstyk Granic), a w Istebnej poczuć klimat najwyższych gór świata w Izbie Pamięci Jerzego Kukuczki, małym muzeum pełnym pamiątek po sławnym himalaiście, prowadzonym przez jego żonę. W Istebnej zobaczyć można również największą na świecie, wpisaną do Księgi Rekordów Guinnessa, Koronkę Koniakowską, zajrzeć do Chaty Kawuloka, czyli prawdziwej kurnej chaty, poczuć przypływ adrenaliny w BaseCamp Istebna, zgłębić wiedzę na temat Beskidu Śląskiego, jego flory i fauny, w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej, aby później ruszyć na malownicze szlaki turystyczne, których w okolicy nie brakuje. Na miłośników pysznego jedzenia czekają karczmy i eleganckie restauracje serwujące proste lokalne potrawy, ale też bardziej wymyślne dania, a na amatorów białego szaleństwa trasy biegowe i stoki narciarskie…”

– Ula Ruszajznami.com