Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Inspirator TPP

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Sylwia Got Lost / OMAN

Sylwia Got Lost / OMAN

Mieszkająca w Zatoce Perskiej podróżniczka, która na Instagramie @SylwiaGotLost pokazuje świat Arabski od środka. Wielbicielka krajów mało znanych, obecnie zakochana w Omanie. Mieszkała w Brazylii, Ekwadorze i Kanadzie. Los splatał jej figla i wylądowała na pustyni w samym sercu Arabii. Prowadzi projekt podróżniczy „Sylwia Got Lost”, gdzie zachęca wszystkich do odważenia się i ruszenia w podróż. Uwielbia kręcić video na Youtuba, latać dronem i pakować walizki. Zaczęła pisać doktorat o post-turystyce i autentyczności w podroży, ale zamiast siedzenia w bibliotece woli być w drodze.

"Oman jest prawdziwy. To kraj praktycznie nieskażonym rozwiniętym rynkiem turystycznym i za to go kocham.

Nie zrozumcie mnie źle, są tu również świetne hotele, rewelacyjne autostrady, lotniska i wyśmienite muzea.

Omańczycy są niezwykle pomocni. Jeśli popsuje ci się samochód na drodze a w pobliżu będzie jakiś Omańczyk to rzuci on to co robi w danej chwili i zacznie ci pomagać, a potem zawoła cala swoja rodzinę i poł miasteczka i wszyscy będą ci reperować auto. Poczęstują cię świeżymi daktylami maczanymi w Tahinie [pasta sezamowa] i aromatyczna kawa z kardamonem. Zaproszą do domu i pewnie zostaniesz tam na tydzień.

Oman mimo tego, ze leży na pustyni, obfituje w niesamowite krajobrazy. To tu mamy Wielki Kanion Półwyspu Arabskiego, Jabel Shams [arab. Góra Słońca], Machu Picchu Arabii, czyli Jabel Akhdar [arab. Zielona Góra], gdzie zbocza gór pokryte są tarasami róż i granatów.

Turkusowe baseny w skalach w Wadi Shab i Arabski odpowiednik Meksykańskich Cenotes, czyli Bimmah Sinkhol. Jest nawet miejsce, które raz w roku, kiedy uderza letni monsun, zamienia się praktycznie w dżunglę, to mistyczna i bardzo daleka Salalah.”

– Sylwia Got Lost