Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Inspirator TPP

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Piotr z Poznania / PARK NARODOWY TORRES DEL PAINE

Piotr z Poznania / PARK NARODOWY TORRES DEL PAINE

Od 11 lat jest wierny swojej życiowej dewizie, że praca powinna być miłym przerywnikiem czasu wolnego. Dlatego zarówno pracę, jak i czas wolny wykonuje z pasją i z przyjemnością. Od czasu do czasu stara się zobaczyć i odkryć coś nowego. Ostatni była: Nowa Zelandia, Madagaskar i Chile…

"Park Narodowy Torres del Paine w Chile to jeden z ośmiu cudów świata.

Jego nazwa oznacza „Niebieskie wieże”, gdyż centralnym punktem parku jest masyw Paine, którego szczyty przypominają wysokie (2800 m.n.p.m) budowle o niebieskawym odcieniu. Nad tle patagońskich stepów wyglądają po prostu bajecznie. Pierwszego dnia zrobiliśmy trening nad jezioro u podnóża Torres del Paine tzw. Base Torres i były to zaledwie 32 km. Dla dysponujących czasem jest jeszcze wersją 4-dniowa po trasie W oraz 7-8 dniowa po trasie O. Nazwy biorą się od kształtu trasy, niestety trzeba mieć wcześniej zarezerwowane miejsce w schroniskach. Drugi dzień to była objazdowa wycieczka u podnóża Torres del Paine oraz licznych okolicznych jezior polodowcowych, w tym jeziora Grey (szarego), w oddali którego widać jezior lodowca. Ciekawostka jest to, że ten lodowiec jest na tym samym masywie górskim co oglądamy później przez nas w Argentynie lodowiec Perito Moreno. Podobno co roku granicę parku przekracza 250 tysięcy osób, z czego połowa to ludzie z całego świata.”

– Piotr z Poznania