Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Inspirator TPP

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Monika Bielkiewicz / LIVERPOOL

Monika Bielkiewicz / LIVERPOOL

Dziennikarka i redaktor z prawie 20-letnim doświadczeniem w dużych wydawnictwach prasowych. Obecnie freelancer. Równie mocno kocha polskie morze, nad którym mieszka, jak i podróże po świecie. Najbliższe plany: Argentyna ??

"W przeszłości jeden z ważniejszych portów morskich na świecie.

Stąd wypływał największe statki transatlantyckie, m.in. słynny Titanic. Miasto głównie kojarzone ze słynnym zespołem The Beatles oraz drużyną piłkarską Liverpool FC. Polecam spacer po klimatycznym kompleksie historycznych budynków Albert Dock. Znajduje się tu cała masa restauracji, galerii, ale także Muzeum Tete oraz The Beatles Story. Zachwyca przystań Pier Head i „trzy gracje” (Three Graces to trzy niezwykłe budynki, które w 2004 roku wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Ale do tego miasta przyjeżdża się dla The Beatles – stąd pochodzili i właśnie tu, w słynnym The Cavern Club, zaczęła się historia tego bandu. Miasto można zwiedzać ich śladami, zaczynając od doskonałego muzeum, w którym jest masa pamiątek, filmów i muzyki, cała historia zespołu i legendarny fortepian z “Imagine”… aż do lotniska, gdzie wita nas Yellow submarine, natomiast w hali odlotów cytat z “Imagine”: “Above us only sky…”

– Monika Bielkiewicz