Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Inspirator TPP

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » M&Msy w podróży / FUJI

M&Msy w podróży / FUJI

Monika i Marcin, młode małżeństwo, które nie boi się spełniać swoich marzeń. Absolwenci UW rzucili wszystko i ruszyli w świat, a podróż która miała trwać pół roku zamieniła się w ponad dwu i pół letnią. Odwiedzili 24 kraje, przemierzając je głównie autostopem, a przez to szczególnie integrując się z lokalnymi społecznościami. Głównym motywem ich podróży było, że nie cel jest najważniejszy, a droga do niego i ta droga była największą przygodą i spełnieniem marzeń.

"Zdobycie góry Fuji w Japonii. Góra, a właściwie wulkan Fuji, to swoisty symbol Japonii.

Jest to szczególnie ważne miejsce dla Japończyków, wyznawców Shinto, którzy górę uznają za świętą. Co więcej jest ona wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego, dlatego też wiele osób decyduje się na zdobycie jej szczytu. Oficjalny sezon wspinaczkowy jest dość krótki bo trwa od lipca do sierpnia, ponieważ resztę czasu wierzchołek pokrywa śnieg. My pojechaliśmy tam pod koniec sierpnia, licząc na nieco mniejsze tłumy, a dodatkowo weszliśmy na szczyt w nocy żeby podziwiać wschód słońca. Było to niesamowite doświadczenie, po pierwsze zdobycia góry o wysokości 3776 m.n.p.m., co więcej obserwowania budzącego się nowego dnia w kraju kwitnącej wiśni.”

– M&Msy w podróży