Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Inspirator TPP

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Marina Furdyna / CORLEONE

Marina Furdyna / CORLEONE

Ponoć jej dziadek po części był Cyganem, a więc pewnie dlatego nie potrafi usiedzieć w miejscu. Kocha fotografować i być w drodze, ponieważ dla niej jest to jednoznaczne z byciem wolnym, a to ceni sobie w życiu najbardziej. Prowadzi bloga www.marinafurdyna.com

"Corleone kryje wiele sekretów i legend, mieszkańcy są zamknięci, a ściany widziały niejedno. To najbardziej tajemnicze sycylijskie miasto!

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, dlaczego Corleone przyciąga turystów. Próżno tam jednak szukać śladów mafii, bo mieszkańcy do bólu wzięli sobie do serca słynne powiedzenie ‘’noi non parliamo di mafia’’ (nie rozmawiamy o mafii). Swój głód można jednak zaspokoić w arcyciekawym muzeum CIDMA – fotografie Letizii Battaglii, czy akta sądowe ze spraw mafiosów powodują gęsią skórkę nawet u największych twardzieli. Jako częsty gość miasteczka, polecam przede wszystkim: wspiąć się na Torre Rocca Soprano z ruinami 9-wiecznej wieży arabskiej, skąd mamy widok na całe miasto i otaczające je góry, poza sezonem letnim wykąpać się w wodospadzie Cascata delle Due Rocche, a także spróbować odwiedzić wszystkie kościoły, a jest ich ponad setka!”

– Marina Furdyna