Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Inspirator TPP

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » MagnesZpodrozy.pl / RIO DE JANEIRO

MagnesZpodrozy.pl / RIO DE JANEIRO

Magnes z podróży to blog wielkopolskiej turystki, która skrzętnie realizuje swoją podróżniczą listę marzeń. Jego autorka twierdzi, że urodziła się nie tu, gdzie powinna – zakochana we Włoszech – kuchni, kraju, ludziach.  Największe marzenie – czarna, dzika Afryka, ciągle widnieje na liście. Kolekcjonuje magnesy. Tworzą one jej własną mapę świata, a w tą prawdziwą uwielbia wbijać kolejną pinezkę odwiedzonego miejsca. Bez podróżowania żyć nie może i to uzależnienie widać na magneszpodrozy.pl

"Pierwsze skojarzenie z Rio de Janeiro? Obstawiam, że od razu powiecie Copacabana, Chrystus i Głowa Cukru. Mi jednak najbardziej utkwiło w pamięci zdobycie Morro dois Irmaos i zobaczenie najpiękniejszego widoku świata, najpiękniejszej panoramy miasta.

Wejście na wzgórze wiedzie przez fawelę, gęste tropikalne zarośla, cały czas pod górę, wąskimi ścieżkami, osłoniętymi kamieniami, z pazurczatkami nad głowami. Czasami ciało mówiło stop, nie dasz rady, upał i wilgotność powietrza dawały w kość, ale to, co zobaczyły oczy, wynagrodziło każdy krok, każdą kroplę potu. Widoki zapierały dech w piersiach choć tego to już podczas wchodzenia brakuje, ale ilość endorfin jaka nas uderza na górze daje uczucie podróżniczego spełnienia. Koniecznie odkryjcie to miejsce będąc w Rio.”

– MagnesZpodrozy.pl