Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Inspirator TPP

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Łukasz Trusz / BORDEAUX

Łukasz Trusz / BORDEAUX

Na co dzień inżynier związany z telekomunikacją i mediami. Po godzinach zwiedza, fotografuje, smakuje i szuka swojego miejsca na Ziemi. Zdjęciami i wrażeniami dzieli się na blogu www.zPodrozy.pl

„Udając się do Francji warto wstąpić do Bordeaux. Przede wszystkim miasto znane i kojarzone z winem, więc to idealne miejsce by poznać jego historię i dokonać kilku degustacji, aby pobudzić nasze kubki smakowe.

Miasto to jednak jest również rajem zwłaszcza dla nocnych fotografów, ponieważ znajduje się tam największe wodne lustro na świecie! Powstało ono w 2006 roku i zajmuje powierzchnię 3450 metrów kwadratowych. Musicie przyznać, że jest naprawdę ogromne! Całe jego serce znajduje się pod płytami, na których tworzy się niesamowite odbicie Placu de la Bourse. Tworzy je sieć zraszaczy i kanalików odprowadzających wodę. Na początku wypuszczana jest para wodna, w której ludzie chętnie robią sobie klimatyczne zdjęcia, po czym wylewana jest niewielka warstwa wody. Ostatecznie całość jest odprowadzana pod ziemię, a na mokrych płytach powstaje wodne lustro. Jeden w piękniejszych widoków jaki widziałem nocą!”

– Łukasz Trusz