Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Inspirator TPP

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Łukasz Adamik / MOUNT POPA

Łukasz Adamik / MOUNT POPA

Autor bloga W podróży życia oraz popularnego profilu na Instagramie o tematyce podróżniczej. Zakochany w Azji Południowo-Wschodniej. Głodny świata, zafascynowany ludźmi, zabytkami i przyrodą. Zachwycony Birmą i jej historią oraz totalnie zakochany w Indonezji.  Nie wyobraża sobie życia bez zwiedzania świata, a na każdym wyjeździe wpada na pomysł kilku kolejnych wypraw. Wrócił z 8-miesięcznej podróży po Azji tylko po to… żeby kupić bilet powrotny.

"Jednym z niesamowitych miejsc w Birmie położonym w odległości 50 kilometrów od Bagan jest Mount Popa (Góra Kwiatów) - wygasły wulkan o wysokości 1518 m n.p.m. na którego szczycie znajduje się buddyjski klasztor Taung Kalat.

Birmańczycy wierzą, że to miejsce zamieszkuje 37 najpotężniejszych Natów, czyli (najprościej tłumacząc) duchów. Większość z nich była kiedyś ludźmi, którzy zginęli tragiczną śmiercią. Wiara w Naty sięga bardzo dawnych czasów – zanim w Myanmar pojawił się buddyzm Theravada powszechna była wiara w animizm. Mount Popa jest jednym z najpopularniejszych miejsc pielgrzymek w Birmie. Na szczyt wchodzi się po 777 schodach mijając wiele kapliczek w których modlą się pielgrzymi. Ze szczytu rozpościera się niesamowity widok. Odwiedzając to miejsce unikajcie ubrań w kolorach: czerwonym, czarnym i zielonym oraz nie zabierajcie z sobą surowego mięsa – nie chcecie przecież rozgniewać duchów.”

– Łukasz Adamik