Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Inspirator TPP

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Elżbieta Krzyżaniak-Smolińska / PETRA

Elżbieta Krzyżaniak-Smolińska / PETRA

„Żelazna Kobieta”, przewodnik duchowy, terapeutka, spełniONA kobieta roku 2015, nauczycielka jogi, rekordzista księgi Guinnessa, zdobywczyni Mont blank, dwukrotna finalistka najcięższych zawodów survivalowych w Polsce „Selekcja”, autorka terapeutycznej książki „W cudzych butach” oraz bajki „Tęczowy duszek”. Autorka warsztatów dla dorosłych, dzieci i nauczycieli „Przebudzenie świadomości”, „Spełnione życie”, „Spotkanie z Tęczowym duszkiem”. Dzieli się wiedzą i swoimi doświadczeniami pomagając ludziom ma całym świecie

„Petra, położona w skalnej dolinie, wąwóz As-Sik i ruiny miasta Nabatejczyków, którego rozkwit miał miejsce w czasach antycznych, powalają na łopatki

nie tylko dzięki kunsztowi grobowców zatopionych w gigantycznych skałach, ale i niezwykłą, jakże mocno wyczuwalną energią. W obliczu potęgi natury i arcydzieła stworzonego przez człowieka, można dostrzec przesłanie przodków: „żyjąc zgodnie z prawami środowiska naturalnego, wszystko dookoła nabiera głębszego sensu i wyrazu”. Widoki zapierające dech tuszują masę turystów pstrykających setki zdjęć. Na samym szczycie góry spotkaliśmy człowieka emanującego niezwykłym spokojem i radością. Mieszka na górze w namiocie ze dezelowanego płótna od 15 lat. Żyje ze sprzedaży sztukaterii. Po krótkiej rozmowie z tym młodym trzydziestoletnim człowiekiem wychowanym w skalnym mieście, można było zdystansować się do pędu i materializacji zachodu, nagle to wszystko za czym człowiek tak goni, wydało się śmieszne. Do dziś mam zapisane to uczucie w sobie, pojawia się we mnie za każdym razem, gdy tylko wpadnę w wir zabiegania o lepszy byt.
Gorąco zachęcam też, by doświadczyć zjawiska jakim jest Petra by Night. Na to magiczne wydarzenie składa się ponad 1500 zapalonych lampionów, występu tubylców, gwieździstego nieba – nadzwyczaj wzniosła aura i spektakularny widok. Nie bez powodu Petra to jeden z siedmiu nowych cudów świata zapisany jako zabytek UNESCO, bez wątpienia jeden z najcenniejszych skarbów Jordanii.”

– Elżbieta Krzyżaniak-Smolińska