Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Inspirator TPP

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Dariusz Skrocki / AUSTRALIA

Dariusz Skrocki / AUSTRALIA

Poznański prawnik, pasjonat sportu i podróżowania. Kilkanaście lat uprawiał jeździectwo, zdobywając medale w zawodach regionalnych i ogólnopolskich. Obecnie zapalony triathlonista. Do 2017 r. ukończył 26 startów triathlonowych na różnych dystansach. Realizując pasję podróżniczą odwiedził wszystkie kontynenty z wyjątkiem Antarktydy.

„Australijskie widoki zapierają dech w piersiach, ale czas gonił, więc wjeżdżając na Gibb River Road nie mamy nawet czasu sprawdzić co dokładnie oznacza napis „road closed”.

Dowiemy się po 20 km… Przez drogę płynie regularna rzeka! Wszędzie wcześniej przy zagłębieniach były znaczniki głębokości, a tu akurat nie. Włączają się wszelkie możliwe wątpliwości. Czy woda jest głęboka? Czy w drodze są dziury? A może na trasie są kamienie? A co się stanie jak samochód stanie na środku, a prąd nas zepchnie głębiej? Jak w takiej sytuacji opuścić samochód, gdy dookoła mogą czaić się krokodyle? Alternatywa była tylko jedna: zawrócić 600 km. Ale jesteśmy kozakami, więc postanawiamy wyjechać do wody! Chwila strachu i byliśmy na drugiej stronie. Nawet nie próbuję sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby lało całą noc. Prawdopodobnie zostalibyśmy uwięzieni pomiędzy dwoma rzekami bez jedzenia i kontaktu za światem.”

czytaj więcej na blogu TPP: Co ma wspólnego ABBA z Australią? – part 1/5

– Dariusz Skrocki